Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na obniżkę stóp NBP obecnie za wcześnie

0
Podziel się

Niepewność dotycząca sytuacji gospodarczej w strefie euro sprawia, że na zmiany stóp procentowych jeszcze trzeba poczekać.

Na obniżkę stóp NBP obecnie za wcześnie
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)
bDKfYIiJ

Na ewentualną obniżkę stóp jest obecnie za wcześnie, gdyż pomimo pogarszających się perspektyw gospodarczych inflacja pozostaje wysoka - napisano w poniedziałkowym biuletynie Rady Gospodarczej przy premierze.

Na zdjęciu Marek Belka, przewodniczący RPP

W opinii Rady Gospodarczej decyzja o obniżce stóp przy obecnej nerwowej sytuacji na rynkach stwarzałaby też ryzyko dalszego osłabienia złotego.

bDKfYIiL

_ - W październiku RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian, zgodnie z konsensusem. Kluczowym problemem RPP jest duża niepewność odnośnie perspektyw PKB i inflacji. Nie wiadomo m.in., jak rozwiązany zostanie kryzys zadłużeniowy w strefie euro i jak duży wpływ będzie miał na polską gospodarkę _ - napisano w poniedziałkowym biuletynie Rady Gospodarczej przy premierze.

_ - Na ewentualną obniżkę stóp jest obecnie za wcześnie, gdyż pomimo pogarszających się perspektyw gospodarczych inflacja pozostaje wysoka. Decyzja o obniżce stóp przy obecnej nerwowej sytuacji na rynkach stwarzałaby też ryzyko dalszego osłabienia złotego, co w konsekwencji mogłoby spowodować zagrożenie dla inflacji _ - dodano.

Więcej o polityce pieniężnej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/polska;gospodarka;musi;byc;gotowa;na;slabsza;koniunkture,220,0,931804.html) NBP nie broni kursu złotego. To nic nie da Nasze interwencje miały pokazać, że mamy działa, których możemy użyć - mówi Marek Belka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/interwencje;walutowe;jak;dlugo;stac;nas;na;obrone;zlotego,27,0,920603.html) Wojna ze spekulantami - miliard euro dziennie Rezerwy NBP, środki w BGK i linia kredytowa MFW pozwalają na obronę kursu złotego przez około 100 dni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/ekonomisci;o;interwencji;okazala;sie;skuteczna,179,0,919731.html) Interwencja pomogła złotemu. Na jak długo? Ekonomiści pozytywnie oceniają piątkową decyzję Narodowego Banku Polskiego o interwencji na rynku walutowym.
bDKfYIjm
wiadomości
waluty
Źródło:
KOMENTARZE
(0)