Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 15:56

Na papieską inaugurację do Rzymu przybędzie ponad pół miliona wiernych

W Rzymie rozpoczęły się przygotowania do inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI. Oczekuje się, że w niedzielnych uroczystościach weźmie udział co najmniej pół miliona wiernych. Benedykt XVI odprawił rano mszę w Kaplicy Sykstyńskiej, po wygłosił po łacinie programowe przemówienie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Rzymie rozpoczęły się przygotowania do inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI. Oczekuje się, że w niedzielnych uroczystościach weźmie udział co najmniej pół miliona wiernych.

Benedykt XVI odprawił rano mszę w Kaplicy Sykstyńskiej, po wygłosił po łacinie programowe przemówienie. Przypomniał dzieło swego poprzednika Jana Pawła II, który - jak podkreślił - pozostawił Kościół "bardziej śmiałym, cieszącym się większą wolnością i młodszym, ze spokojem patrzącym w przeszłość i nie lękającym się przyszłości". Benedykt XVI zapewnił, że będzie stosował się do nauk Soboru Watykańskiego II, zabiegał o jedność chrześcijan, umacniał dialog między religiami i ludźmi dobrej woli.

Po pamiątkowej fotografii z kardynałami, odkrytym samochodem papież pojechał do siedziby Kongregacji Nauki Wiary, którą kierował ponad 20 lat. Potwierdził tam, że wybierając imię Benedykt nawiązał do pontyfikatu Benedykta XV, który rządził Kościołem w czasie I wojny światowej, a także do Świętego Benedykta - patrona Europy.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz