Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.04.2005 10:53

Na Placu Św. Piotra w Rzymie odbywa się msza inaugurująca pontyfikat papieża Benedykta XVI

Papież Benedykt XVI celebruje na Placu Św. Piotra mszę inaugurującą jego pontyfikat. Uczestniczy w niej około pół miliona ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wierni powitali oklaskami i okrzykami papieża, który wraz z kardynałami przyszedł na plac w procesji od grobu Świętego Piotra. Benedykt XVI ma na sobie ornat, w którym Jan Paweł Drugi celebrował uroczystości Wielkiego Jubileuszu roku 2000.

Msza jest odprawiana po łacinie. Fragmenty Pisma świętego odczytano po angielsku i hiszpańsku, a Ewangelię odczytali po łacinie i odśpiewali po grecku duchowni obu rytów.

Podczas mszy Benedykt XVI otrzyma insygnia władzy papieskiej: paliusz, czyli biały, wełniany pas z wyhaftowanymi sześcioma krzyżami oraz Pierścień Rybaka. Tradycyjny hołd składany papieżowi przez wszystkich kardynałów zostanie zastąpiony hołdem trzech kardynałów, przedstawicieli biskupów, księży i świeckich.

Na uroczystości inauguracji pontyfikatu przybyło około 200 szefów państw i rządów z całego świata. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz