Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kosmos
01.10.2005 09:33

Na podbój kosmosu za 20 mln dolarów

Z kosmodromu w Bajkonurze wystartował w sobotę nad ranem statek kosmiczny Sojuz TMA-7 z 12 ekspedycją na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie statku znajduje się także trzeci w historii "kosmiczny turysta", 60-letni Amerykanin Gregory Olsen. Zapłacił on za udział w ekspedycji i za pobyt na pokładzie stacji orbitalnej 20 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z kosmodromu w Bajkonurze (Kazachstan) wystartował w sobotę nad ranem statek kosmiczny Sojuz TMA-7 z 12 ekspedycją na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) - Rosjaninem Walerijem Tokariewem i Amerykaninem Williamem McArthurem.

Na pokładzie statku znajduje się także trzeci w historii "kosmiczny turysta", 60-letni Amerykanin Gregory Olsen. Zapłacił on za udział w ekspedycji i za pobyt na pokładzie stacji orbitalnej 20 mln dolarów.

W rozmowie z dziennikarzami na krótko przed startem Olsen, powiedział, że ma nadzieję, iż jego udział w locie "pozwoli uczynić podróże kosmiczne bardziej rutynowymi".

Olsen jest współzałożycielem firmy produkującej najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny (m. in. kamery na podczerwień) w stanie New Jersey. Jest również naukowcem posiadającym znaczny dorobek w dziedzinie fizyki.

Tagi: kosmos, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz