Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Ukrainie chcą zmienić zasady tankowania

0
Podziel się:

Na razie auta czekające na tankowanie powinny się znajdować poza terenem stacji paliwowych.

Na Ukrainie chcą zmienić zasady tankowania
(Dob's Farm - Fotolia.com)
bEEHBjGZ

Na Ukrainie mogą zostać zmienione reguły tankowania na stacjach paliwowych. Do tej pory stojące w kolejce musiały się znajdować poza terenem stacji - podał ukraiński serwis Korrespondent.net.

Ukraińskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu proponuje zniesienie przepisu, według którego auta czekające na tankowanie powinny się znajdować poza terenem stacji paliwowych. Resort planuje też umożliwić sprzedaż produktów naftowych do przeznaczonych do tego kanisterów.

Rządowy projekt postanowienia o wniesieniu zmian w regulacji detalicznego handlu paliwami został już opracowany. Jedną z nich jest m.in. ustanowienie minimalnej odległości, która wynosi 3 m między samochodem znajdującym się w kolejce a tym, który jest tankowany. Dodatkowo resort jest za tym, aby wprowadzić zakaz sprzedaży benzyny, diesla i gazu ciekłego w małych opakowaniach w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

bEEHBjHb
Czytaj więcej w Money.pl
Ukraiński rynek paliwowy do wzięcia? Koncern petrochemiczny Łukoil planuje powiększyć sieć stacji benzynowych na Ukrainie. Podobne inwestycje zapowiedział też Rosnieft.
Tańsza benzyna tylko na chwilę? Prognoza Za litr benzyny Pb95 trzeba płacić średnio 5,42 zł, za litr ON 5,48 zł, a za litr LPG 2,72 zł.
Tankowanie droższe, ale nie dla wszystkich PKN Orlen podnosi od wtorku hurtowe ceny benzyny o 2 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 29 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.
bEEHBjHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)