Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2005 13:15

Na Warmii i Mazurach i na Śląsku, a także Warszawie i innych miastach obchodzony jest Dzień Nauki

Jak starzeje się mózg, jak manipuluje się genami, gdzie szukać źródeł energii - o tym i wielu innych ciekawych sprawach związanych z człowiekiem i otaczającą go naturą można dowiedzieć się podczas Olsztyńskiego Dnia Nauki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś zostaną otwarte laboratoria Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z okazji Dnia Nauki Biblioteka Elbląska otwiera dla zwiedzających magazyn ze zbiorami z tzw. depozytu toruńskiego. To odzyskany po kilkudziesięciu latach przedwojenny księgozbiór elbląski. Będzie to wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się bezcennym inkunabułom, starodrukom, muzykaliom i rękopisom, które po wielu latach powróciły do Elbląga.
Wiele atrakcji czeka na tych, którzy przyjdą na Plac Teatralny w Zabrzu. Będzie można obejrzeć pokaz prototypu polskiego robota kardiochirurgicznego RobIN Heart, pokazy doświadczeń chemicznych z efektami dźwiękowymi, świetlnymi, kolorystycznymi pod hasłem "jak można bawić się odczynnikami". Polski Związek Niewidomych zaprezentuje maszyny do pisania brëillem, a także przystosowane dla potrzeb ociemniałych książki, szachy igły czy tabliczki.
Podczas spotkania zaprezentuje się także Państwowa Szkoła Muzyczna. Na specjalnym stoisku będzie można posłuchać muzyki poważnej oraz z bliska zobaczyć, jak wygladają oraz jak działają instrumenty dęte i smyczkowe.
Dzień Nauki odbywa się dziś także w Częstochowie i Bielsku Białej oraz w Szczecinie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Warszawie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz