Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nadal bez bagażu w samolocie

0
Podziel się:

W Polsce został podtrzymany zakaz wnoszenia bagażu podręcznego na pokłady samolotów lecących do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela. Wcześniej podobne ograniczenia złagodzono już w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

W Polsce został podtrzymany zakaz wnoszenia bagażu podręcznego na pokłady samolotów lecących do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela. Wcześniej podobne ograniczenia złagodzono już w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Za utrzymaniem podwyższonych standartów ochrony opowiadały się polskie służby graniczne.

W piątek w MSWiA odbyło się spotkanie ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa w naszym kraju.Od wtorku w Wielkiej Brytanii wolno zabierać na pokład samolotu bagaż podręczny, ale tylko wielkości niewielkiej teczki. Nie trzeba się rozstawać z telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym, czy laptopem.
W Polsce pasażerowie lotów do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela - zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego - nadal mogą zabrać ze sobą tylko portfele, dokumenty, klucze czy niezbędne w trakcie lotu lekarstwa.

Ograniczenia zostały wprowadzone po tym, jak w zeszłym tygodniu brytyjskie służby wywiadowcze poinformowały, że wykryły spisek, którego celem miało być wysadzenie samolotów lecących z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)