Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bp
22.10.2011 14:59

Naftowy gigant znowu wierci w Zatoce Meksykańskiej

Po 18 miesiącach od katastrofalnego wycieku ropy, zezwolenie na produkcję ropy z nowych złóż wydały władze USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BP plc)

Naftowy gigant BP wznawia odwiert ropy w Zatoce Meksykańskiej. Po 18 miesiącach od olbrzymiego wycieku ropy do Zatoki, zezwolenie na produkcję ropy z nowych złóż wydały władze USA.

Przez wiele miesięcy sprawa wycieku z platformy wiertniczej Deep Horizon, którą kontrolował gigant BP, była w światowych mediach tematem numer jeden.

W wyniku eksplozji platformy zginęło 11 osób; doszło też do największej katastrofy ekologicznej w historii USA.

Waszyngton wstrzymał wtedy wydobycie ropy w Zatoce. Potem zakaz został zniesiony, ale wznawianie wydobycia było bardzo powolne. Teraz rządowi eksperci uznali, że firma BP podniosła standardy bezpieczeństwa i że może eksploatować nowe złoża.

O sytuacji BP po wielkiej katastrofie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t79379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bp;grozi;miliarderom;sprzedadza;udzialy,243,0,846323.html) BP grozi miliarderom. Sprzedadzą udziały Koncern BP zasygnalizował, że rozpoczyna przygotowania do sprzedaży Rosnieftowi części udziałów w spółce TNK-BP, by uratować współpracę z rosyjskim gigantem na Morzu Arktycznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t96809.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/byly;szef;bp;wraca;zebral;ponad;miliard,58,0,857146.html) Były szef BP wraca. Zebrał ponad miliard Tony Hayward i finansista Nat Rothschild mają 1,35 mld funtów w nowym funduszu inwestycyjnym działającym w sektorze naftowym.
Tagi: bp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz