Notowania

nagroda nobla
03.09.2013 22:49

Nagroda Nobla. Zmarł Ronald Coase, najstarszy laureat prestiżowego wyróżnienia

Coase odszedł wczoraj w wieku 102 lat - poinformował dziś Uniwersytet Chicagowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Najstarszy laureat nagrody Nobla, amerykański ekonomista Ronald Coase zmarł w poniedziałek w wieku 102 lat w Chicago - poinformował we wtorek Uniwersytet Chicagowski. Coase otrzymał nagrodę Nobla w 1991 r.

Coase, były profesor uniwersytetu w Chicago, zmarł w szpitalu po krótkiej chorobie.

Nagrodą Nobla uhonorowano go za pionierskie prace nad wpływem praw własności i kosztów prowadzenia interesów (tzw. kosztów transakcyjnych) na gospodarkę. Uznano, że jego badania wniosły _ przełomowy wkład w zrozumienie instytucjonalnej struktury gospodarki _.

Urodził się w Wielkiej Brytanii, tam też studiował - na uniwersytecie londyńskim i w Londyńskiej Szkole Ekonomii. Od 1951 roku przebywał w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Młodzi naukowcy nie radzą sobie z silną presją Badacze z uniwersytetów w Gandawie, Leuven i Antwerpii zamieścili petycje w internecie w tej sprawie. Piszą w niej, że wymagania stawiane młodym naukowcom są wygórowane.
Zmarła Tatjana Zasławska, znana socjolożka To ona jako pierwsza odważyła się powiedzieć głośno, że Związek Radziecki stoi w obliczu krachu gospodarczego.
Kredyt ministerstwa szkodliwy dla budżetu? Prawie miliard euro kredytu, jaki Europejski Bank Inwestycyjny udzielił na finansowanie prac badawczo-rozwojowych w Polsce, jest neutralne dla budżetu - zapewnia rzecznik ministerstwa.
Tagi: nagroda nobla, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz