Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2005 12:02

Nagrody Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie

Węgierski film Lajosa Koltaia pod tytułem "Los utracony" wygrał w konkursie 35. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Startowało w nim 16 filmów z krajów postkomunistycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Film, który zdobył nagrodę Złotego Grona, opowiada o wojennych przeżyciach żydowskiego chłopca. Został zrealizowany na podstawie książki Imre Kertesza, pod tym samym tytułem, która 2 lata temu zdobyła Nobla.

Przewodniczący międzynarodowego jury Wojciech Marczewski powiedział IAR, że nagrodę główną przyznano jednomyślnie. "+Los utracony+ jest spójną propozycja myślową i artystyczą" - podkreślił szef jury.

Dwie kolejne nagrody przypadły debiutantom. Nagrodzony Srebrnym Gronem długometrażowy film dokumentalny "Czeski sen" zrealizowali 2 studenci z Czech. Film wejdzie na polskie ekrany. Debiutantem jest także nagrodzony Brązowym Gronem za fabułę "Cała zima bez ognia" Polak, Greg Zgliński.

Wiele kontrowersji wywołał film białoruski "Misterium - okupacja", zakazany na Białorusi. Opowiadający o II wojnie światowej film wywołał skrajne opinie krytyków i publiczności, ale jury go doceniło, bynajmniej nie z powodów politycznych.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz