Pływający kłopot Włocławka

Inwestycja była elementem rewitalizacji centrum Włocławka. W 2013 r. dzięki wsparciu funduszy unijnych na Wiśle powstała pływająca scena. Już zyskała miano jednej z "najgłupszych inwestycji w Polsce".

Zadaszona wyspa, przycumowana w korycie rzeki w odległości ok. 20 m od brzegu,  kosztowała 1,5 mln zł. Jednak zamiast stać się kulturalną atrakcją miasta, przypomina śmietnisko, gdyż zatrzymują się na niej śmieci, spływające wraz z nurtem Wisły. "Wprost" wylicza dalsze mankamenty inwestycji, jak uzależnienie od pogody. Scena może być użytkowana praktycznie tylko w letnie i bezdeszczowe dni.

Na dokładkę warunki unijnej dotacji nakładają na miasto obowiązek organizowania określonej liczby imprez w tym miejscu, co dodatkowo pogrąża samorząd.

Do sprawy odniósł się Janusz Korwin-Mikke. - By nie zmarnowały się dotacje często robimy coś całkiem niepotrzebnego - napisał na swoim społecznościowym profilu.

Patrząc na inne tego typu przykłady inwestycji, z którymi nie mogą sobie poradzić samorządy, nie sposób nie zgodzić się z politykiem.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
koliberek
2017-04-17 23:27
Jeśli ludzie słuchaliby Korwina-Mikkego, aby popędzić od przedsiębiorców urzędników nadmiernie łupiących ich z pieniędzy w postaci różnych podatków, to mogliby gromadzić takie środki, dzięki którym pobudowaliby sami takie obiekty, bez udziału nierozsądnych samorządowców. Nie dość, że nie byłyby deficytowe, to jeszcze przynosiły dochody.
koliberek
2017-04-17 23:21
Proponuję dodatkowy podatek wprowadzić przedsiębiorcą pt. "dokończenie inwestycji zapoczątkowanych przez urzędników za rządów PO+PSL" A co nie stać dziadów - niech płacą, aby niemądry samorządowiec jakim był np.: poprzedni prezydent Słupska mógł je trwonić. Aaaa i jeszcze niech zatrudni kilku dodatkowych urzędników do nadzoru nad zakończeniem budowy.
jarek
2017-03-11 17:09
Przy zalozeniu ze sa to inwestycje na lata, wszelkie miejsca rekreacyjno wypoczynkowe sa dobrym pomyslem, bo moga przynosic zawsze korzysci, w europie nie jest to trendy to jest norma. wiec nie wiem, co mamy tylkoo pracowac, a odpoczynku zero, Tutaj PO wykazalo DOBRA Robote
Pokaż wszystkie komentarze (157)