1. Marek Jakubiak (Kukiz'15) - około 62,7 mln złotych

Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu został tym razem Marek Jakubiak z ugrupowania Pawła Kukiza, który może pochwalić się majątkiem rzędu ponad 62 milionów złotych. Nietrudno zgadnąć, że jego majątek to przede wszystkim browar, który najpierw założył, a do dziś z sukcesem prowadzi. I choć jego założona w Ciechanowie firma nie nazywa się już Browar Ciechan, a Browary Regionalne Jakubiak, to i tak każdy kojarzy biznesmena właśnie z produkcją Ciechana. Oprócz tego Jakubiak zainwestował również w inne browary regionalne - między innymi w Lwówku Śląskim i Bojanowie.

Poseł ugrupowania Pawła Kukiza jest w Polsce uważany za jednego z największych promotorów piw regionalnych, które są wśród Polaków coraz bardziej popularne. Tą samą drogą poszły również wielkie koncerny, które też stawiają na oryginalność. W sumie w biznesie browarniczym Jakubiak ma ulokowane 60 milionów złotych.

Oprócz tego poseł ma jeszcze kilka mieszkań o wartości ponad 2 milionów złotych, a w jego garażu stoją dwa zabytkowe samochody warte w sumie 70 tysięcy złotych. Jakubiak to również miłośnik sztuki. W oświadczeniu majątkowym wskazał, że posiada dwa obrazy olejne autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, które wycenił na 150 tysięcy złotych. Właściciel Ciechana jest też przy tym jedynym z posłów czołowej dziesiątki rankingu, który nie ma żadnych długów.

Autorzy: Mateusz Ratajczak, Jakub Ceglarz, Mieszko Rozpędowski

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Sensacja
79.191.135.* 2015-12-13 19:09
Dość wyzysku Polakow przez kapitalistyczna mafię ,,,,,,,
Ryszard B
46.77.124.* 2015-12-12 17:58
rozliczyć naszych byłych premierów - Suchocką, Walc, Rostowskiego , Nowaka , Rostowskiego - niech wytłumaczą z kont takie fortuny mają, , Walc i Suchocka niech wytłumaczą ludziom jak fortunę można zrobić w Warszawie i okolicach - ale ciągle mówi się że trzeba zaciskać pasa - a oni bazary mają , kliniki ...... w luksusach opływają i śmieją się ludziom w twarz !!!
jj124
78.159.70.* 2015-12-12 14:37
to już jest skandal , czy w Polsce można usłyszeć ,przeczytać prawdę , PROPAGANDA , niesamowita nagonka - zdjęcie przedstawiające posłów PiS a w opisie kto inny hańba
Zobacz więcej komentarzy (199)