Huaxi została założona w 1962 r. przez lokalnego sekretarza komunistycznej partii Wu Renbao. Tak naprawdę wszystko, co wiemy o tym niezwykłym miejscu, to doniesienia prasowe i relacje turystów. Oficjalne informacje na jej temat to czysta propaganda. "Wioska nr 1 na świecie" - tak władze określają Huaxi.

Wszystko zaczęło się od jednej fabryki produkującej nylon, teraz - nawet po śmierci założyciela - Huaxi jest prężną grupą kapitałową, notowaną na giełdzie, której zyski trafiają do mieszkańców. Przynajmniej tych ze statusem udziałowców.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Z
2017-05-14 20:18
a kapitalistycznie wioski bardziej ci się podobają redaktorku ?
Andrzej podróżnik
2017-02-25 17:02
Pojedź - zobacz - później dyskutuj. Bogactwo w Chinach jest z pracy a nie bełkotu medialnego i biurokracji. Tam się nie pracuje dla miski ryżu. Tam jak w całej Azji praca jest pasją a nie niewolnictwem. Shangaj, Pekin, Bankok, Sajgon, Hong Kong - tam o każdej porze dnia i nocy toczy się życie. Średnia płaca wśród moich kolegów to 1000$ na rękę. W Polsce przy najniższej płacy i opłaceniu danin to nawet na miskę ryżu nie starczy. Wolność gospodarcza w UE to utopia.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników UE i zachęcam do odwiedzenia Chin. Sadzę, że będą wstrząśnięci różnicą poziomu technologicznego.
kasa
2016-12-09 10:16
wzbogacili sie dzięki auropie i ameryce przez bogaczy bo tam jest tania siła robocza i podatki bo gogaczom u nas nie chce sie im płacic bo na głupoty wydawają kase
Pokaż wszystkie komentarze (14)