Miejsce 10. Małgorzata Adamkiewicz

Majątek: 750 mln zł

Pierwszą dziesiątkę najbogatszych Polek otwiera Małgorzata Adamkiewicz. Z wykształcenia lekarz endokrynolog. Z powołania businesswoman. Wraz z mężem przekształciła rodzinną firmę w potęgę na polskim rynku farmaceutycznym.

Małżeństwo Małgorzaty i Macieja Adamkiewiczów zarządza grupą złożoną z produkujących leki Adamedu, Polfy Pabianice oraz Adamed Consumer Healthcare. Zainwestowali również w ekskluzywny hotel Narvil Conferences & Spa, położony w Serocku pod Warszawą.

Stan posiadania Małgorzaty Adamkiewicz nie zmienił się od ubiegłego roku, to jednak spowodowało, że biznesmenka spadła o dwie pozycje w tym zestawieniu.

Co ciekawe, współwłaścicielka farmaceutycznego imperium nie porzuciła lekarskiego powołania. Jest członkiem Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz prezesem Fundacji Grupy Adamed, której głównym celem jest promocja przedsiębiorczości i wspieranie młodych talentów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Logik
2017-09-27 00:28
Mężowie i ojcowie. Sama ta lista dowodzi jedynie, że kobiety radzą sobie w biznesie znacznie słabiej. Coś brakuje tych kobiet, które by się dorobiły w 100% same od zera. Zawsze jakiś facet. A co na to feministki?
stefan
2017-09-26 20:30
Wszystkie takie brzydkie jak noc.
Jola
2017-09-26 15:18
spadła o dwie pozycje (p. ADAMKIEWICZ) i jest pierwsza?
Pokaż wszystkie komentarze (82)