Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najdroższy dom świata wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza 1,5 mld zł

14 hektarów na Lazurowym Wybrzeżu południowej Francji, a na tej powierzchni jeden z najpiękniejszych ogrodów w Europie, pałac z salą balową, 14 sypialniami i pełnowymiarowy basen olimpijski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(google maps)
Luksusowa posiadłość Villa Les Cedres, położona na Lazurowym Wybrzeżu, na południu Francji.

To wszystko czeka na kupca, który za około 1,5 mld zł będzie mógł poczuć się jak król Belgii sto lat wcześniej.

Najdroższy dom na świecie - Villa Les Cèdres jest na sprzedaż - donosi brytyjski dziennik Daily Mail. nadany mu tytuł "naj" nie jest przypadkowy. Na zakup willi potrzeba 315 mln funtów, czyli nieco ponad 1,5 mld zł.

Choć to ogromna kwota, znalazłoby się parę osób w naszym kraju, które mogłyby sobie teoretycznie pozwolić na taki luksus. Według ostatniego rankingu Forbes'a majątek 15 Polaków jest wart co najmniej tyle, ile wynosi cena wywoławcza Villa Les Cèdres. Dla najbogatszej rodziny Kulczyków to mniej więcej jedna dziesiąta majątku.

W obliczu nadchodzącej zimy, kusząca może być myśl o spędzeniu najbliższych kilku miesięcy na Lazurowym Wybrzeżu południowej Francji w Saint-Jean-Cap-Ferrat (blisko Nicei).

#dziejesiewbiznesie: najdroższe mieszkania świata

Dwupiętrowy pałac o powierzchni 18 tys. metrów kwadratowych jest położony na 14-hektarowej działce otoczonej wysokimi palmami i cedrowymi drzewami, od których pochodzi nazwa Villa Les Cèdres.

W pałacu do zagospodarowanie jest 14 sypialni, a gości można przyjmować w sali balowej. To pozostałość m.in. po królu Belgii Leopoldowi II, który w 1904 roku kupił posiadłość. Stąd też wyposażenie i wykończenie jest utrzymane w starym stylu królewskim. W środku na fanów dobrej książki czeka... biblioteka ze zbiorem 3 tys. tytułów o łącznej wartości kilkuset tysięcy euro.

Poza samym domem charakterystycznym elementem willi jest wielki ogród, uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. Rośnie tam 15 tys. roślin, w tym są niezwykle rzadkie gatunki tropikalne, mieszczące się w 20 szklarniach.

Choć willa jest położona nad morzem, kąpieli można zażywać także w pełnowymiarowym basenie olimpijskim. Aktywny wypoczynek może zapewnić też jazda konna. Na terenie posiadłości jest bowiem stajnia dla 30 koni.

Przyszły mieszkaniec Villa Les Cèdres będzie miał ciekawe towarzystwo. Jak wylicza Daily Mail, w sąsiedztwie mieszkają m.in. brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber oraz współzałożyciel firmy Microsoft, Paul Allen. To też cel wakacyjnych wypraw wielu celebrytów, od aktorów i muzyków po malarzy itp.

Obecnie willa należy do właścicieli włoskiej firmy Davide Campari-Milano, znanej z produkcji likierów, np. popularnego w Polsce Campari.

Tagi: najdroższy dom świata, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2017

robertA NAJDROŻSZYM DOMEM JEST MÓJ DOM BO GDY PRZEKRACZAM JEGO PRÓG TO RADOŚNIE MNIE ZAWSZE WITAJĄ UKOCHANA ŻONA CÓRKA A NAWET KOT

16-10-2017

robertNAJDROŻSZYM DOMEM JEST MÓJ DOM BO JEST W NIM UKOCHANA ŻONA CÓRKA A NAWET KOT KTÓRE MNIE ZAWSZE RADOŚNIE WITAJĄ GDY PRZEKRACZAM PRÓG MEGO DOMU

15-10-2017

FaktyJeszcze troche i Rydzyk tez sobie pozwoli na taka wille.

Rozwiń komentarze (98)