Podatek od cienia

Władze Treviso na północy Włoch wprowadziły podatek od cienia rzucanego na ziemię przez szyldy sklepów. Wywołało to ostre protesty sklepikarzy, którzy nie godzą się na dodatkowe obciążenie. Już zostało ono uznane za najbardziej ekscentryczne w kraju.

Jednak opodatkowanie cienia nie jest nowością we Włoszech. W Wenecji właściciele restauracji, sklepów i innych lokali ocieniających tereny należące do miasta, zobowiązani są od lat do uiszczania stosownej opłaty, zależnej od powierzchni rzucanego cienia.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
xxxzz
2017-01-30 09:47

pewne są tylko śmierć i podatki - mawiał Benjamin


Pewne jest tylko to, że dając ludziom władzę nad innymi prowadzimy do przemocy!!! I wtedy budzi się i rozwija chciwość (między innymi). Przypomnijcie sobie doświadczenie z podziałem jegrupy na "więźniów" i "strażników". Jeśli takim ludziom dać możliwość tworzenia "prawa" i środki przymusu, to ZAWSZE otrzymamy gnębienie, szykanowanie i rabunek. Nie liczyłbym na "sędziów" - jeszcze niedawno "sędziowie" orzekali trzymając się "prawa" na spalenie na stosie, albo wyrywanie piersi. Dziś mamy to samo. Te same mechanizmy. Dlatego trzeba zmienić dogłębnie ten system, o ile to w ogóle możliwe. Dopóki dajemy władzę jednym (najczęściej "zwykłym, "prostym", aby nie powiedzieć "nikomu specjalnemu", "bez głębszego pomyślunku") nad innymi, to nie oczekujmy, że mamy taki efekt = ucisk i marnotrawstwo.
789654
2017-01-29 11:38
Polikwidować podatki klimatyczne bo kuracjusze zamiast czystego powietrza wdychają spaliny z dymiących kominów. Tego nie widzicie?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Powinniście się zająć tymi sprawami niż tymi opisywanymi w artykule.
Danske
2017-01-29 10:44
Jeśli podajecie przykład Danii to napiszcie, co jest w tym kraju jeszcze NIE opodatkowane.
Pokaż wszystkie komentarze (29)