Rita Cosby, córka powstańca warszawskiego

Rita Cosby to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w USA. Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, "Wprost" przypomniał jej postać wywiadem, w którym gwiazda telewizji CBS, zapewniała, że Polska może być spokojna o swoją pozycję po zmianie lokatora w Białym Domu.

W wywiadzie dla tygodnika Rita Cosby przekonywała, "że pozycja Polonii będzie rosła" i "jeśli zajdzie taka potrzeba, to Trump obroni Polskę przed zagrożeniem". Dodała, że spotka się z nim osobiście ws. zniesienia wiz dla Polaków.

Kim jest ta nowa "tajna broń" Polaków w USA?

Jej ojciec, Ryszard Kossobudzki ps. "Ryś", jako żołnierz Armii Krajowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Potem uciekł z niemieckiej niewoli do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech. Trafił do Wielkiej Brytanii, z której przeniósł się do USA. Tam zmienił nazwisko na Richard Cosby.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
On40
2017-03-25 20:41
sami zydzi. jacy to Polacy? Bardziej bronili praw Izraela niż Polski
kris
2017-03-25 20:39
Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski to są prawdziwi Polacy, którzy zapisali się w historii Polski a nie jakieś tam żydy glodwyny i inne cwaniaki oni dbali o swój biznes nie o Polskę uciekli z tego kraju za kasą a nie by krzewić polskość
m-m
2017-03-25 19:26
Jaki kraj broni zudzy kraj bezinteresownie.
Pokaż wszystkie komentarze (121)