Rita Cosby, córka powstańca warszawskiego

Rita Cosby to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w USA. Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, "Wprost" przypomniał jej postać wywiadem, w którym gwiazda telewizji CBS, zapewniała, że Polska może być spokojna o swoją pozycję po zmianie lokatora w Białym Domu.

W wywiadzie dla tygodnika Rita Cosby przekonywała, "że pozycja Polonii będzie rosła" i "jeśli zajdzie taka potrzeba, to Trump obroni Polskę przed zagrożeniem". Dodała, że spotka się z nim osobiście ws. zniesienia wiz dla Polaków.

Kim jest ta nowa "tajna broń" Polaków w USA?

Jej ojciec, Ryszard Kossobudzki ps. "Ryś", jako żołnierz Armii Krajowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Potem uciekł z niemieckiej niewoli do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech. Trafił do Wielkiej Brytanii, z której przeniósł się do USA. Tam zmienił nazwisko na Richard Cosby.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Shirley
2017-12-09 08:00
A gdzie Kargul i Pawlak oni tez maja zaslugi w USA
WARSZAWA
2017-10-03 01:29

Henry i Helal Hassenfeld Kochani dziwna to lista czy sa tam naprawde nasi rodacy ? Czy zydzi ? Warto napisac o prawdziwych naszych rodakach np. o gen. Karge jakos pani dziennikarka takich postaci pewnie nie zna a w usa jest to postac bardzo znana niestety ten tekst jest nieuczciwy i klamliwy bo tak naprawde to reklama nie dla Polski !
On40
2017-03-25 20:41
sami zydzi. jacy to Polacy? Bardziej bronili praw Izraela niż Polski
Pokaż wszystkie komentarze (123)