Notowania

studia w polsce
07.02.2014 20:22

Najwyższe zarobki po studiach ekonomicznych

Najwyższe płace otrzymywali w ubiegłym roku absolwenci SGH. Zarabiali przeciętnie 4 tysiące 200 złotych brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

Jaką uczelnię wybrać podejmując swoje dalsze kształcenie? Zapewne warto kierować się swoimi zainteresowaniami. Dla tych, którzy chcą zarabiać jak najwięcej wskazówką mogą być ostatnie badania, z których wynika, że najlepiej ukończyć studia ekonomiczne. I tak najwyższe płace otrzymywali w ubiegłym roku absolwenci SGH. Zarabiali przeciętnie 4 tysiące 200 złotych brutto.

Nieco niższe płace otrzymywały osoby z dyplomem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ich przeciętne zarobki wyniosły 3 725 złotych. Na trzecim miejscu były ex aequo Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski z przeciętnymi wynagrodzeniami absolwentów w wysokości 3 i pół tysiąca złotych.

Prym jak zwykle wiodły uczelnie o profilu technicznym. W rankingu znalazły się oprócz Politechniki Warszawskiej między innymi : Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska i Politechnika Gdańska. Po ukończeniu tych uczelni zarobki wynosiły ponad 3 tysiące złotych.

W przeprowadzonym przez firmę Sedlak & Sedlak badaniu uwzględniono wyłącznie absolwentów studiów magisterskich lub magistersko inżynierskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Tym studentom rząd nie da pieniędzy Choć rada ministrów decyzję podjęła już trzy tygodnie temu, biuro prasowe rządu cały czas milczało.
Nowe przepisy o wymianie zagranicznej - _ Nie chodzi tu tylko o naukę, ale także o umiejętności, których tradycyjna edukacja nie jest w stanie zapewnić _ - komentuje zmiany unijna komisarz.
Cudzoziemcy w Polsce będą mieli łatwiej Posłowie zadeklarowali poparcie dla większości poprawek, które zaproponował Senat do ustawy o cudzoziemcach.
Podjęli decyzję w sprawie finansowania... Zasady przyznawania uczelniom niepublicznym dotacji państwowej powinna regulować ustawa, a nie rozporządzenie - orzekł dzisiaj Trybunał Konstytucyjny.
Tagi: studia w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz