Notowania

Przejdź na
kryzys w niemczech
24.02.2010 06:50

Nastroje przedsiębiorców spadają przez zimę

Kiepska pogoda daje się we znaki niemieckim firmom. Ludzie rzadziej chodzą na zakupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cuttlefish/CC/Flickr)

Zima w Niemczech jest najmroźniejsza od 23 lat. To powoduje, że ludzie znacznie rzadziej wychodzą na zakupy. Dlatego indeks optymizmu najgorzej prezentuje się właśnie wśród detalistów.

Dodatkowym problemem, który stwarza zima, to ograniczenia w pracach budowlanych. Branża ta również wykazuje największe załamanie - podaje BBC.

Wskaźnik nastrojów wśród niemieckich właścicieli firm spadł po raz pierwszy od 10 miesięcy. Indeks pozostawał w lutym na poziomie 95,2, gdy w styczniu wynosił 95,8. Analitycy, którzy spodziewali się wzrostu, oczekują, że wraz z końcem zimy nastroje przedsiębiorców zaczną się znacząco poprawiać.

Tym bardziej, że według badań Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (DIHK) 44 procent niemieckich przedsiębiorstw planuje na 2010 rok inwestycje za granicą. Przed rokiem zamiar inwestowania za granicą deklarowało jedynie 38 proc. przedsiębiorstw w Niemczech. DIHK podniosła prognozę wzrostu PKB dla Niemiec z 2 do 2,3 proc. w 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ 11,5 mln Niemców żyje w ubóstwie ]( http://news.money.pl/artykul/11;5;mln;niemcow;zyje;w;ubostwie,244,0,588532.html )
* [ Setki niemieckich oszustów zgłasza się do fiskusa ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/setki;niemieckich;oszustow;zglasza;sie;do;fiskusa,89,0,587609.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ ]( http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/kalkulatory/plac/ )[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w niemczech, niemcy, nastroje, firmy, przedsiębiorcy, zima, psuje, detaliści, zakupy, budownictwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz