Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.08.2005 03:59

"Nasz Dziennik" - Fundamentalne pytania

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik" pisze o liście skierowanym do kandydatów na prezydenta przez przedstawicieli Forum Kobiet Polskich, Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oraz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Stawiają w nim zasadnicze pytania dotyczące ochrony życia i rodziny.

W liście organizacji obrony życia poruszone zostały zasadnicze kwestie dotyczące stosunku kandydatów na urząd prezydenta do aborcji, eutanazji i związków homoseksualnych - pisze "Nasz Dziennik". Kandydatom postawione zostały następujące pytania: "Czy w przypadku wyboru na prezydenta podpisałby pan jakąkolwiek ustawę ograniczającą gwarantowane dzisiaj prawo do życia poczętych dzieci?", "Czy w przypadku wyboru na prezydenta podpisałby pan ustawę legalizującą eutanazję?", "Czy w przypadku wyboru na prezydenta podpisałby pan ustawę przyznającą jakiekolwiek dodatkowe uprawnienia i przywileje związkom tej samej płci?", "Czy będzie pan podejmował inicjatywy mające na celu wspieranie polskich rodzin?".

Zdaniem doktora Pawła Wosickiego, prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, tym, jakie poglądy na wymienione wyżej tematy mają kandydaci na prezydenta, powinny być zainteresowane nie tylko organizacje prorodzinne, ale każdy z nas. To w zależności od odpowiedzi na powyższe pytania udzielonych przez poszczególnych kandydatów na prezydenta powinniśmy podejmować swe decyzje wyborcze - czytamy w "Naszym Dzienniku".

IAR/Nasz Dziennik/mb/dyd

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz