Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.08.2005 01:53

"Nasz Dziennik" - Potrzeba poradni NPR

Podziel się
Dodaj komentarz

Według ginekologów, nastolatki coraz częściej odwiedzają ich gabinety, prosząc o przepisanie środków antykoncepcyjnych. Dziewczęta są coraz młodsze, a część nieodpowiedzialnych lekarzy bez wahania wypisuje recepty na szkodliwe preparaty - alarmuje "Nasz Dziennik".

Gazeta podaje, że według opinii lekarzy, pomocą w rozwiązaniu problemu byłoby stworzenie sieci przyszpitalnych poradni metod naturalnego planowania rodziny, które w kompleksowy sposób podchodzą do seksualności człowieka.

Zdaniem ginekologów, przeciwników antykoncepcji doustnej, najważniejszą sprawą jest informowanie kobiet o zagrożeniach, jakie płyną dla ich zdrowia z powodu długotrwałego jej stosowania. Lekarze przestrzegają, że podawanie sztucznych hormonów, szczególnie młodym kobietom, to poważna ingerencja w ich organizm, która powoduje szereg szkodliwych skutków ubocznych nie tylko dla układu hormonalnego, ale dla całego organizmu.

Ginekolog dr Ewa Ślizień-Kuczapska jest przekonana, że w Polsce powinien powstać system poradni NPR, w których pomaganoby młodym kobietom nie tylko poznawać swój organizm i metody jego funkcjonowania, ale i uświadamiać wartość dziewictwa oraz czystości. Nie tylko służyłyby one zdrowiu kobiet, ale i pozwalałbyby uniknąć wielu problemów, które dotykają całego społeczeństwa, a mają swe źródło w przedwczesnym i nieodpowiedzialnym podejmowaniu współżycia seksualnego - czytamy w Naszym Dzienniku.

IAR/Nasz Dziennik/me/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz