Notowania

Nauczyciele chcą większych podwyżek

Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej nie satysfakcjonują związkowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące tegorocznych podwyżek dla nauczycieli nie są satysfakcjonujące - uważają nadal nauczycielskie związki zawodowe. MEN odpowiada, że to wszystko, co może zaproponować.

_ Ministerstwo zaproponowało zwiększenie stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli tylko o kilka złotych w stosunku do propozycji sprzed dwóch tygodni. W przypadku nauczycieli dyplomowanych to zwiększenie o siedem złotych brutto wiosną i sześć złotych brutto jesienią _ - powiedział po środowych negocjacjach przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych, Sławomir Wittkowicz.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nauczyciele poproszą prezydenta o weto? ]( http://news.money.pl/artykul/nauczyciele;poprosza;prezydenta;o;weto,229,0,414437.html )
* [ Śniadek: Przejściówki dla nauczycieli to egoizm starszych ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sniadek;przejsciowki;dla;nauczycieli;to;egoizm;starszych,114,0,406386.html )

- _ Propozycja MEN jest niepoważna _ - skomentował wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński. Podobnie uważa Ryszard Proksa z Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ _ Solidarność _.

Jak podkreśliła wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, ministerstwo zaproponowało tyle, ile może w tym roku. Zauważyła, że już wcześniej zaproponowane stawki były wysokie w stosunku do możliwości. _ Od początku traktujemy związki i negocjacje bardzo poważnie _ - zapewniła. Jej zdaniem, zaproponowanie wyższych stawek wynagrodzenia zasadniczego przez resort edukacji oznaczałoby przerzucenie części kosztów podwyżek na samorządy, a to byłoby niezgodne z prawem.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: podwyżki dla nauczycieli, nauczyciel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz