Notowania

facebook
20.08.2011 07:57

Nauczyciele domagają się kar za umieszczanie ich zdjęć w sieci

Kanadyjscy nauczyciele uznali, że zamieszczania w internecie robionych im ukradkiem zdjęć to nadużycie technologicznych możliwości i domagają się kar dla niesfornych uczniów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VirtualErn/CC/Flickr)

Nauczyciele szkół podstawowych z kanadyjskiej prowincji Ontario mają dość zamieszczania w internecie robionych im ukradkiem przez uczniów zdjęć i filmów. Domagają się kar za nadużywanie możliwości współczesnych technologii.

W mijającym tygodniu - jak podał dziennik _ Metro _ - delegaci nauczycielskich związków zawodowych podjęli specjalną uchwałę wzywającą władze szkolne do przyjęcia jasnych zasad postępowania w sprawie uczniów, którzy tworzą czy to konta na Facebooku, podszywając się pod nauczycieli, czy wrzucają do internetu zdjęcia, filmy i nagrania audio z pedagogami w rolach głównych.

Nauczyciele uznali, że to nadużycie technologicznych możliwości i domagają się kar dla niesfornych uczniów.

Telewizja CTV z Toronto podała też przykłady zamieszczonych na portalu YouTube nagrań, w których uczniowie mówią o swojej nienawiści do konkretnego nauczyciela. Nieprzyjemne nagrania zamieszczają też rodzice.

Cytowany przez CTV ekspert ds. przestępczości komputerowej Parry Aftab zwrócił uwagę, że kanadyjskie i amerykańskie przepisy chronią wolność i swobodę wypowiedzi, ale już groźby, fałszywe oskarżenia czy wypowiedzi naruszające dobre imię danej osoby są nielegalne.

Z kolei wykładowcy uniwersyteccy zwrócili uwagę, że jeśli studenci nagrywają wykłady i potem takie nagrania umieszczają w internecie, może to naruszać prawa własności intelektualnej.

W internetowych komentarzach trudno zaś znaleźć rodziców, którzy nie popieraliby nauczycieli. Na razie nie wiadomo, jak zareagują władze szkolne.

Inne informacje o Facebooku czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t116615.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tajemnice;parlamentarzystow;na;facebooku,197,0,874437.html) Włosi wściekli na polityków. Skandal na Facebooku Obstawa policji dla żon deputowanych, prywatne podróże rządowymi samolotami i zniżki od wielkich koncernów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t14352.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/raporty-i-badania/social-media-zarobia-w-tym-roku-trzy-miliardy-dolarow-tylko-w-usa-21239) Social media zarobią 3 mld dolarów w 2011 r. Jeden na dziesięć dolarów wydawanych online idzie na reklamę w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t139373.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rewolucja;serkowa;na;facebooku;bojkot,20,0,852244.html) _ Rewolucja serkowa _ na Facebooku. Bojkot Serek wiejski kosztuje w Izraelu dwa razy więcej niż w USA.
Tagi: facebook, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz