Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NBP ma nowy plan. Banki zaczną pożyczać?

0
Podziel się

Powstanie Fundusz Rozwoju Systemu Bankowego - zapowiada Sławomir Skrzypek.

NBP ma nowy plan. Banki zaczną pożyczać?
(Serkan Eldeleklioglu - <br />Bora Omerogullari - <br />Ozan Atasoy/CC/Flickr)
bDAfMglh

Narodowy Bank Polski chce wprowadzić nowe rozwiązania, które pozwolą bankom udzielać więcej kredytów dla firm.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek zapowiedział powołanie Funduszu Rozwoju Systemu Bankowego. Inicjatywa Banku Centralnego ma wspomagać rozwój gospodarczy Polski i pomóc naszemu krajowi w uzyskaniu stabilnego wzrostu gospodarczego.

bDAfMglj

Sławomir Skrzypek powiedział, że Fundusz Rozwoju Systemu Bankowego ma zajmować się m.in. emisją i sprzedażą papierów wartościowych, kupnem i sprzedażą papierów wartościowych w transakcjach z bankami i innymi instytucjami finansowymi oraz udzielaniem bankom pożyczek.

[

Rok kryzysu: Kredyty podrożały, ale raty są niższe ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rok;kryzysu;kredyty;podrozaly;ale;raty;sa;nizsze,240,0,534512.html )
Sławomir Skrzypek oczekuje, że proponowane rozwiązania zwiększą akcję kredytową szczególnie banków spółdzielczych, które _ są źródłem finansowania małych i średnich przedsiębiorstw _. Dodał, że wykorzystanie nadwyżki depozytów do kredytów (rzędu 10 -11 miliardów złotych) w bankach spółdzielczych może mieć wpływ na wzrost PKB naszego kraju.

bDAfMglp
bDAfMglK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)