Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NBP: Na likwidacji lokat antybelkowych mogą zyskać fundusze

0
Podziel się:

Obecnie trwają prace nad rządową propozycją wprowadzającą zasadę zaokrąglania podatku w górę, co ma uniemożliwić unikanie płacenia podatku od zysków z lokat bankowych.

NBP: Na likwidacji lokat antybelkowych mogą zyskać fundusze
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zniesienie możliwości obchodzenia tak zwanego podatku Belki mogą skłonić banki do złożenia klientom lepszej oferty, ale możliwe, że część oszczędności trafi na giełdę - uważają eksperci Narodowego Banku Polskiego.

Obecnie trwają prace nad rządową propozycją wprowadzającą zasadę zaokrąglania podatku w górę, co ma uniemożliwić unikanie płacenia podatku od zysków z lokat bankowych.

Dobiesław Tymoczko z departamentu stabilności finansowej NBP wskazuje, że po wejściu przepisów w życie banki będą musiały się postarać, żeby zachować klientów, bo w przeciwnym razie ci poszukają innej oferty.

- _ To może mieć dwojaki efekt. Część osób, które składają depozyty jednodniowe może poszukać lepszych ofert, albo w innych bankach, albo w innych instytucjach takich jak fundusze inwestycyjne. Albo banki, które do tej pory oferowały lokaty antypodatkowe będą zmuszone do tego, żeby proponować klientom wyższe oprocentowanie _ - uważa Tymoczko.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA NBP:

Ekonomista uważa, że jeśli banki nie postarają się, żeby utrzymać klientów, ci mogą znaleźć inne miejsce ulokowania oszczędności. - _ Klienci w Polsce są dość elastyczni. Jak się okaże, że giełda rośnie, prawdopodobieństwo tego, że pójdą do funduszy inwestycyjnych, też będzie rosło _ - ocenił Tymoczko.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA NBP:

Dobiesław Tymoczko spodziewa się, że w nadchodzącym czasie instytucje finansowe będą starały się zaoferować nowe propozycje, aby klienci nie odeszli do konkurencji.

Czytaj więcej o likwidacji lokat antybelkowych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t34130.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/podatku;belki;juz;nie;unikniesz;niekoniecznie,117,0,972149.html) Podatku Belki już nie unikniesz? Niekoniecznie... Banki szukają rozwiązań, które pozwolą uniknąć zapłaty 19-proc. daniny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t157800.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/likwiduja;oszczednosciowy;hit;to;mozesz;wybrac;w;zamian,7,0,974343.html) Likwidują oszczędnościowy hit. To możesz wybrać w zamian Zobacz, na jakie zyski będziesz mógł liczyć po zmianach przyjętych przez rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/wroca;polisy;lokacyjne;sposoby;na;podatek;belki,178,0,965298.html) Zmienia się prawo. Banki i tak je obejdą Banki obawiają się, że po zmianie prawa stracą część środków ulokowanych obecnie w lokatach antybelkowych.
lokaty
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)