Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NBP opublikuje raport o skutkach wprowadzenia euro

0
Podziel się:

Dokument w lutym będzie dostępny w internecie - obiecuje prezes Sławomir Skrzypek.

NBP opublikuje raport o skutkach wprowadzenia euro
(PAP/Jacek Turczyk)

Raport NBP o korzyściach i zagrożeniach związanych z wejściem Polski do strefy euro zostanie upubliczniony w lutym. Deklarację złożył w Davos prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek.

Szef banku centralnego zapewnia, że już wkrótce wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z treścią dokumentu, który ze względu na zawirowania na rynkach finansowych został zaktualizowany.

Posłuchaj Sławomira Skrzypka:

Raport o korzyściach i zagrożeniach, związanych z przystąpieniem Polski do strefy euro został przygotowany przez zespół ekspertów, między innymi z Narodowego Banku Polskiego. Prace nad dokumentem prowadziło Biuro do spraw Integracji ze Strefą Euro, powołane półtora roku temu przez prezesa NBP. 10 grudnia raport został przekazany zarządowi NBP, a następnie Radzie Polityki Pieniężnej.

Polska gospodarka jest w dobrym stanie

Sławomir Skrzypek uważa, że Polska powinna wykorzystać fakt, że nasza gospodarka jest w lepszym stanie niż ma to miejsce w innych państwach. Przebywający na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos prezes NBP powiedział, że dobry stan polskiej gospodarki jest na świecie dostrzegany i powinniśmy ten fakt wykorzystać.

Raport Money.pl
*Euro w 2012 roku poza naszym zasięgiem? * Rząd przekonuje posłów, że ten termin wciąż jest realny. zobacz raport Money.pl
euro
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)