Notowania

nfz
21.06.2010 07:28

NFZ nie płaci, bo nie może sprawdzić pacjenta

Baza ubezpieczonych jest niepełna, szpitale na tym tracą, a pacjenci otrzymują faktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Elfstrom/iStockphoto)

Baza ubezpieczonych jest niepełna, szpitale na tym tracą, a pacjenci otrzymują faktury za przeprowadzone zabiegi.

Dzieje się tak, gdy ktoś nie widnieje w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych, który prowadzi fundusz. Jak czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _, jest to spowodowane zawiłą drogą przekazywania informacji o osobach opłacających składki. Wszystko może trwać miesiącami. Ponadto beneficjenci pomocy społecznej, za których składkę opłaca budżet, w ogóle nie występują w bazie ZUS.

Gazeta podkreśla, że problem wynika z tego, że NFZ nie ma bezpośredniego dostępu do bazy ZUS. Oddziały funduszu dodają, że ponadto szpitale popełniają błędy przy rozliczeniach.

źródło: NFZ

W Narodowym Funduszu Zdrowia jest ubezpieczonych 37,3 miliony osób. NFZ przeznaczy w tym rok 56 miliardów złotych na świadczenia zdrowotne.

    * **ZOBACZ TAKŻE: **
    * [ Prywatna służba zdrowia: Czy politycy słusznie nią straszą? ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/prywatna;sluzba;zdrowia;czy;politycy;slusznie;nia;strasza,100,-1,633188.html )
    * **[ Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/wydajemy;miliardy;na;prywatne;leczenie;rzad;ma;plan,84,0,450900.html )**
    * [ Szpitale w pętli długów. A plan B tylko na papierze ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szpitale;w;petli;dlugow;a;plan;b;tylko;na;papierze,160,0,496544.html )
    * [ Rząd chce ratować służbę zdrowia. Komercjalizując ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;ratowac;sluzbe;zdrowia;komercjalizujac,101,0,427109.html )
Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz