Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFZ obiecuje ukarać przychodnie

0
Podziel się:

Karane maja być te przychodnie, które tylko w określonych godzinach rejestrują pacjentów.

NFZ obiecuje ukarać przychodnie
(Gelpi Diaz/Dreamstime.com)

Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział karanie przychodni, które tylko w określonych godzinach rejestrują pacjentów do lekarza.

Niektóre placówki medyczne tylko rano przyjmują zapisy do lekarzy pierwszego kontaktu, przez co tworzą się długie kolejki. Wówczas nie ma też możliwości zarejestrowania się przez telefon.

Według Wandy Pawłowicz, rzeczniczki Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, niedopuszczalne jest, by chorzy ludzie oczekiwali w kolejce jeszcze przed otwarciem przychodni. Pacjent, który zgłosi się do lekarza pierwszego kontaktu, powinien być przyjęty tego samego dnia lub zapisany na następny dzień.

Narodowy Fundusz będzie kontrolował te placówki, które przyjmują zapisy do lekarzy tylko w określonych godzinach czy dniach. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, placówka może zapłacić karę w wysokości 2 procent wartości kontraktu.

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wyda informator, w którym przypomni obowiązki pracowników rejestracji poradni medycznych oraz prawa, które przysługują pacjentom.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)