Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie będą zamykali aptek, ale z walki nie rezygnują

0
Podziel się:

Aptekarze nie rezygnują z walki o niekaranie za realizację złych recept.

Nie będą zamykali aptek, ale z walki nie rezygnują
(sjlocke/iStockphoto)

Nie będzie już zamykania na godzinę aptek w proteście przeciwko znowelizowanej ustawie refundacyjnej. Tak zdecydowali delegaci na Krajowy Zjazd Aptekarzy w Szczyrku.

Nie oznacza to jednak rezygnacji środowiska aptekarskiego z walki o niekaranie za realizację złych recept. Aptekarze w dalszym ciągu będą rygorystycznie sprawdzać recepty. Nowe władze Naczelnej Rady Aptekarskiej zostały zaproszone na rozmowy do Kancelarii Prezydenta.

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharzewski powiedział, że delegaci w przyjętej uchwale podtrzymali zarazem wezwanie do _ rygorystycznego, wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa, badania przez aptekarzy formalnej poprawności recept lekarskich _. _ Leki refundowane wydawane będą jedynie na postawie prawidłowo wypełnionych recept _ - powiedział.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m89632.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polskie;szpitale;nad;przepascia,198,0,1011654.html) *Polskie szpitale nad przepaścią * Dyrektorzy: _ Ubezpieczenie wynikające z ustawy refundacyjnej, zrujnuje nas _. Prezes powiedział, że na decyzji o zmianie formy protestu zaważyła też wyciągnięta do nich dłoń ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który zaprosił ich do rozmów. Sobotnia decyzja została przegłosowana zdecydowaną większością głosów, przy jedynie dwóch głosach przeciwnych. Delegatów jest około 300.

Naczelna Rada Aptekarska domaga się zniesienia kar dla farmaceutów, którzy realizują niewłaściwie wypisane recepty. Wezwała aptekarzy do _ rygorystycznego wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa oraz umowę z NFZ badania formalnej poprawności recept lekarskich i wydawania leków refundowanych jedynie na podstawie recepty prawidłowo wystawionej _. Oznacza to, że w przypadku, gdy na recepcie pojawią się nawet nieznaczne uchybienia, np. będzie brak wszystkich danych, pacjenci mogą mieć problemy z wykupieniem leku z przysługującą im zniżką.

Część polityków opozycyjnych zapowiada, że będą się domagać odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Inni ostrzegają, że do rozwiązania problemów jeszcze daleko i zapowiedziany przez prezydenta podpis pod nowelizacją ustawy refundacyjnej niewiele tu pomoże.

O sporze wokół ustawy refundacyjnej czytaj w Money.pl
Co dalej z buntem aptekarzy? To już pewne Farmaceuci wydali oświadczenie w sprawie protestu.
Powstaje koalicja przeciw Arłukowiczowi Aptekarze radzą co dalej z protestem. Zobacz kto montuje koalicję przeciwko ministrowi.
Boni sobie nie radzi. On zrobiłby to lepiej w miesiąc Były szef NFZ komentuje projekt Ministerstwa Cyfryzacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)