Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paliwo
16.06.2006 07:34

Nie będzie dopłat do paliw dla rolników?

Komisja Europejska zablokuje dopłaty do paliwa dla polskich rolników. Rzecznik unijnej komisarz do spraw rolnictwa mówi, że zaakceptowanie przez Komisję Europejską programu polskich władz jest niemożliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Komisja Europejska zablokuje dopłaty do paliwa dla polskich rolników. Rzecznik unijnej komisarz do spraw rolnictwa mówi, że zaakceptowanie przez Komisję Europejską programu polskich władz jest niemożliwe - czytamy w "Gazecie Wyborczej". *

Unijni urzędnicy twierdzą, że Polska stała się ofiarą własnej gorliwości.
Dziennik pisze, że polski rząd musiał powiadomić Komisję o swych planach. Ale napisał też, że program doplat może być pomocą publiczną. Jak się okazało to był błąd. W sprawach pomocy państw obowiązują bowiem bardzo ścisłe procedury, których nie można obejść.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że rządowy projekt ustawy o dopłatach do rolniczego paliwa bardzo został już przyjęty przez parlament. Z tegorocznego budżetu jest przeznaczone na to około 600 milionów złotych. Krytykom pomysłu premier Marcinkiewicz odpowiadał, że z tej formy wsparcia rolnictwa korzysta wiele państw Unii Europejskiej i dopuszcza ją unijna dyrektywa.

Rząd już informuje rolników, jakie wnioski mają wypełnić i gdzie odbierać pieniądze.

Tagi: paliwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz