Notowania

barroso
04.03.2009 15:43

Nie będzie euroobligacji

Barroso: Nie będzie też zmiany kryteriów wchodzenia do euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Nie ma szans na wprowadzenie wspólnych obligacji strefy euro ani zmianę zasad kryteriów przyjęcia wspólnej waluty, z powodu sprzeciwu państw członkowskich - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso. *

_ - Euroobligacje to ciekawy pomysł, ale jest kompletna odmowa państw członkowskich w tej sprawie - powiedział Barroso. - Nie ma sensu, by KE zgłosiła propozycję w tej sprawie, bo szanse jej przyjęcia są równe zeru _.

* [ Euroobligacje już nie straszne. Nie chcą ich Niemcy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;nie;sa;zainteresowane;projektem;euroobligacji,211,0,431059.html )
* [ Kaczyński: Euroobligacje to chwyt propagandowy ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;euroobligacje;to;chwyt;propagandowy,225,0,429281.html )

Podobnie kategorycznie odpowiedział na pytanie dotyczące złagodzenia kryteriów wejścia do strefy euro. _ Nie ma mowy o rewizji kryteriów wejścia do euro. Kraje członkowskie nie zgadzają się, a do tego potrzebna byłaby jednomyślność _ - powiedział Barroso. Przyznał jednak, że _ można wykorzystać margines _ niektórych kryteriów, ale nie tak by zdestabilizowało to strefę euro.

* [ Przyjęcie euro będzie kosztować ponad 20 mld zł ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/przyjecie;euro;bedzie;kosztowac;ponad;20;mld;zl,231,0,427751.html )

_ - Jest zrozumienie wśród krajów aspirujących do euro, że w ich interesie jest, by strefa euro pozostała stabilna _ - powiedział.

Barroso cieszy się, że niektóre nowe kraje przyspieszyły teraz przygotowania do wejścia do eurolandu. Jak podkreślił, mają one nie tylko prawo, ale i obowiązek przyjęcia euro. _ Cztery nowe kraje już weszły do euro. Te które tego nie uczyniły, to albo nie bardzo dotychczas chciały, albo niewystarczająco się starały _ - powiedział.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: barroso, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, polityka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz