Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie już ucieczki od podatku Belki

0
Podziel się:

Od lipca mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku. Resort zarobi 540 milionów złotych.

Nie będzie już ucieczki od podatku Belki
(pentagon.gov/public domain)

Ministerstwo Finansów chce zlikwidować ostatnią lukę pozwalającą na unikanie podatku Belki, pisze_ Dziennik Gazeta Prawna _. Od lipca mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku.

Resort na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych zamierza zarobić 540 milionów złotych w ciągu dwóch lat. Będzie to oznaczało koniec jednodniowych lokat bankowych bez podatku Belki, czytamy.

Gazeta wyjaśnia, że Ministerstwo Finansów chce zamiast dotychczasowego zaokrąglenia do pełnego złotego zgodnie z zasadami matematycznymi dla podatku od lokat wprowadzone zostanie zaokrąglenie do pełnego grosza. Tym samym podatek od odsetek w wysokości 2 złotych i 49 groszy wyniesie nie zero, lecz 47 groszy.

Zabieg ma dać resortowi finansów dodatkowe 100 milionów złotych wpływów już w tym roku. W kolejnych latach do budżetu ma trafiać dodatkowe 380 milionów złotych rocznie. Kolejne 60 milionów resort chce zarobić na odsetkach trzymanych na innych rachunkach, głównie niskooprocentowanych rachunkach bankowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t46852.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/odsetki;od;firmowych;lokat;nie;sa;przychodem;z;dzialalnosci,24,0,606744.html) Odsetki od firmowych lokat nie są przychodem z działalności Zaliczamy je do przychodów kapitałowych. Nie będą więc obciążone podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych, lecz tzw. _ podatkiem Belki _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t34129.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pit;2009;grales;na;gieldzie;zaplacisz;podatek,118,0,600950.html) PIT 2009: Grałeś na giełdzie? Zapłacisz podatek Z fiskusem musimy rozliczyć nie tylko zyski, ale i straty. Money.pl radzi jak to zrobić.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)