Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie podwyżki podatków. Definitywnie

0
Podziel się:

Premier zapewnił, że w 2010 roku rząd nie sięgnie głębiej do naszych kieszeni.

Nie będzie podwyżki podatków. Definitywnie
(kprm.gov.pl)

Premier zapewnił, że w 2010 roku rząd nie sięgnie głębiej do naszych kieszeni. Zagroził też dymisją ministra skarbu.

Donald Tuskdefinitywnie zapowiedział koniec podatkowych spekulacji. Zapewnił, że w przyszłym roku nikt nie zapłaci do państwowej kasy więcej niż w tym roku.

Zapewnienie premiera było zaskakujące, bo debata publiczna na temat wyższego opodatkowania obywateli toczy się. Decyzja rządu w sprawie podatków miała zostanie ogłoszona najpóźniej na przełomie lata i jesieni.

W ciągu ostatnich tygodni rząd coraz odważniej mówił o wyższym opodatkowaniu najbogatszych, co spotykało się ze sprzeciwem nawet samych posłów Platformy Obywatelskiej.

Spokojnie spać nie może jednak minister Skarbu Aleksander Grad. Premier dał mu czas do końca sierpnia na pomyślne zamknięcie sprawy prywatyzacji stoczni w Szczecinie i Gdyni. _ - Jeśli minister tego nie załatwi, pożegna się ze stanowiskiem - _ zapowiedział Tusk.ZOBACZ TAKŻE: Megaprywatyzacja. Kto kupi KGHM?

Premier odniósł się też do zapowiedzi prywatyzacji KGHM. Zdaniem Donalda Tuska państwu bardziej opłaca się pobierać dywidendę. Za 5-6 lat da ona do budżetu podobną kwotę, jak ta uzyskana z ewentualnej sprzedaży.

_ - Na polskiej miedzi nie może się uwłaszczyć ze stratą dla państwa polskiego to związkowe lobby, o którym wiemy, że stara się trzymać rękę na tych wartościach _ - stwierdził Tusk. _ Ale też nie pozwolimy na pospieszną prywatyzację z powodu kryzysu, gdzie bilans pokazuje wyraźnie że możemy jako Polska na tym stracić _ - powiedział Donald Tusk..

Raport Money.pl
*Wyższe podatki to nawet 30 mld zł. Rząd się skusi? * Wyższe podatki to szansa na nawet 30 mld zł do budżetu. Tyle dadzą podwyżki: VAT, akcyzy na paliwa i przywrócenie najwyższej stawki PIT. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)