Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
26.06.2007 06:38

Nie będzie tańszego gazu

Od lipca gospodarstwa domowe w Polsce mają mieć prawo kupna gazu od firmy, która zaoferuje niższe rachunki niż Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jednak takich firm nie będzie, bo przepisy chronią PGNiG przed konkurencją importerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Od lipca gospodarstwa domowe w Polsce mają mieć prawo kupna gazu od firmy, która zaoferuje niższe rachunki niż Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jednak takich firm nie będzie, bo przepisy chronią PGNiG przed konkurencją importerów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej Polacy będą mogli wybierać dostawcę gazu, a w naszych spółkach dystrybucyjnych handel gazem zostanie oddzielony od dostaw gazu. Jednak od lipca nic się nie zmieni w sprawie cen, gdyż improterzy są zobowiązani do trzymania rezerw tego surowca w magazynach w Polsce. A te należą wyłącznie do PGNiG.

Ponadto - dodaje "Gazeta Wyborcza" - importerom gazu trudno konkurować na polskim rynku z PGNiG, gdyż spółka sprzedaje gaz w cenie stanowiącej średnią niskiej ceny surowca z kraju i dużo wyższej z importu.

Tagi: gaz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz