Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie wielkiego strajku kolejarzy

0
Podziel się

Związki zawodowe w PKP planują natomiast na wrzesień pikietę w Warszawie.

Nie będzie wielkiego strajku kolejarzy
(faxepl/CC/Flickr)
bEgPuTyt

Komitet protestacyjno-strajkowy kolejarzy podjął decyzję, że na razie strajku nie będzie - informuje Stanisław Kokot z kolejowej Solidarności. Związki planują za to na wrzesień pikietę w Warszawie._ _

_ - Chcemy dać rządowi jeszcze miesiąc na podjęcie z nami rozmów _ - wyjaśnia Kokot. Dodał, że komitet zadecydował, że nie będzie w okresie wakacyjnym podejmował dużych akcji protestacyjnych, by nie utrudniać powrotów z wakacji. - _ Nie chodzi o to, by robić zadymę, ale żeby rozmawiać _ - podkreślił.

Dodał, że związki planują na razie dużą pikietę przed siedzibą Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie na 28 września. _ Jeśli nie będzie reakcji, to będziemy eskalować protest, do strajku generalnego włącznie _ - powiedział związkowiec.

bEgPuTyv

Związkowcy domagają się wypełnienia postulatów, które zawarli w petycji, złożonej w 2009 roku podczas pikiety przed Ministerstwem Infrastruktury. Wśród postulatów było m.in. pełne oddłużenie PKP, podpisanie pakietu gwarancji pracowniczych w Przewozach Regionalnych, zapewnienie większościowego udziału Skarbu Państwa w spółkach kolejowych i przekazanie środków z prywatyzacji na dokapitalizowanie spółek, zapewnienie PKP Intercity 200 mln zł na inwestycje taborowe, zapewnienie źródeł finansowania inwestycji rozwojowych m.in. w Kolejach Mazowieckich i WKD, czy zapewnienie PKP Polskie Linie Kolejowe dofinansowania na poziomie umożliwiającym pełne wykorzystanie środków unijnych.

Ministerstwo Infrastruktury na razie wstrzymuje się z komentowaniem tej sprawy. Trzy największe centrale kolejowych związków zawodowych zawiązały komitet protestacyjno-strajkowy 18 sierpnia. W skład komitetu weszły: Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ _ Solidarność _ oraz Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t85002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkp;nik;podal;stare;dane;bedziemy;przygotowani;do;euro,75,0,663883.html) PKP: NIK podał stare dane, będziemy przygotowani do euro Kolejarze uważają, że zostali potraktowani niesprawiedliwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;wakacjach;zmiany;w;rozkladzie;jazdy;pociagow,153,0,660121.html) Po wakacjach zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Część pociągów zniknie, część przybędzie, a niektóre zmienią godziny kursowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t99614.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/kolej;w;belgii;daje;pracownikom;premie;za;nepotyzm,118,0,659830.html) Kolej w Belgii daje pracownikom premię za nepotyzm SNCB boryka się z problemem braku chętnych do zatrudnienia.
bEgPuTyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)