Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atom
26.04.2011 09:27

"Nie ma alternatywy dla energii jądrowej"

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki Janusz Włodarski twierdzi, że elektrownie jądrowe są stosunkowo najbezpieczniejszym źródłem pozyskiwania energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Kühn/CC/Wikipedia)

Włodarski podkreślił, że w przypadku Czarnobyla całą winę za katastrofę ponosi człowiek. Doszło do niej dokładnie 25 lat temu i była to najpoważniejsza z dotychczasowych awarii elektrowni atomowych.

POSŁUCHAJ PREZESA PAŃSTWOWEJ AGENCJI ATOMISTYKI:

Janusz Włodarski uważa, że nie ma alternatywy dla energetyki jądrowej. Jego zdaniem, należy ją dalej rozwijać, gdyż mimo awarii jest ona stosunkowo najbezpieczniejszym źródłem pozyskiwania energii.

Przypomniał, że bezpośrednich ofiar tragedii w Czarnobylu było stosunkowo niewiele, a w dziejach przemysłu dochodziło do większych katastrof.

POSŁUCHAJ JANUSZA WŁODARSKIEGO:

Janusz Włodarski powiedział, że Państwowa Agencja Atomistyki będzie nadzorować budowę elektrowni atomowej w Polsce, pilnując by zostały spełnione wszystkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t138119.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kanclerz;austrii;nie;chce;atomu;demonstrowal,243,0,817907.html) Kanclerz Austrii nie chce atomu. Demonstrował Tysiące osób, w tym kanclerz Austrii Werner Faymann, wzięły udział w proteście przeciwko elektrowniom atomowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t104160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trojanowska;polska;nie;zrezygnuje;z;atomu,164,0,810916.html) Trojanowska: Polska nie zrezygnuje z atomu Zdaniem wiceminister gospodarki, przy podejmowaniu tak ważnej decyzji nie można kierować się strachem.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/27/136987_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/czarnobyl-atrakcja-turystyczna-0-817974.html) Czarnobyl atrakcją turystyczną? Od tragicznej w skutkach katastrofy minęło blisko ćwierć wieku. Do dziś rejon Czarnobyla jest tak skażony, że nie da się tam żyć, lecz miasteczko stało się atrakcją turystyczną.
Tagi: atom, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz