Notowania

wiadomości
05.03.2010 07:15

Nie ma co liczyć na wyprzedaże

Sklepy, spodziewając się mniejszych obrotów, zamówiły o wiele mniej towaru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carlodapino/Dreamstime)

Nie będzie już tak dużych obniżek cen i wyprzedaży jak w roku ubiegłym - oceniają specjaliści. Wszystko przez kryzys.

Sklepy, spodziewając się mniejszych obrotów, zamówiły o wiele mniej towaru - pisze _ Gazeta Wyborcza _. Sprzedaż sprzętu elektronicznego i AGD kurczy się. O kilkanaście procent spadła sprzedaż pralek, lodówek, czy aparatów fotograficznych.

Eksperci podkreślają, że sklepy nie będą robić dużych obniżek, bo to nie przyciągnie wielu kupujących.

_ Gazeta Wyborcza _ wylicza, że w sklepy sieciowe uderzyło ograniczenie zakupów przez dobrze zarabiające trzydziestokilkuletnie kobiety. Problemem jest także osłabienie się złotego. Czynsze i gigantyczne kredyty na rozwój są bowiem liczone w euro.

Dziennik wyjaśnia, że zamiast obniżek cenowych sprzedawcy chcą w inny sposób zachęcić klientów. Do sprzętu dodają na przykład 5-letnią gwarancję, dodatki, czy rozkładają płatność na raty 0%.

WIĘCEJ O POLSKIEJ GOSPODARCE W KRYZYSIE
*Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując * Nie przestraszyliśmy się recesji i cały czas robimy duże zakupy w sklepach.
*Wszyscy zapłacimy za ratowanie budżetu * Niższe pensje z powodu ponownego podniesienia składki rentowej z 7 do 13 procent. Wyrzucenie części ludzi z KRUS-u. Obniżka emerytur i rent o 0,5 procenta ). Podwyżka VAT-u do 25 procent.
* [ interaktywnie.com: Co drugi e-**sklep** planuje modernizację ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/interaktywnie;com;co;drugi;e-sklep;planuje;modernizacje,34,0,595234.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz