Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie spełniamy kryterów ERM2

0
Podziel się:

Uzupełnienie mapy drogowej powstanie do końca kwietnia - zapewnia wiceminister finansów.

Nie spełniamy kryterów ERM2
(PAP/Paweł Supernak)

- Ministerstwo Finansów do końca kwietnia przygotuje dokument, który określi warunki do spełnienia konieczne przy wejściu do ERM2 i EMU - zapowiada wiceminister Ludwik Kotecki.

_ - Pracujemy nad dokumentem realizacji kolejnych etapów mapy drogowej przyjęcia euro przez Polskę. Ten dokument konsultujemy z NBP i będziemy konsultować w ramach rządu _ - powiedział Kotecki. -_ Ten dokument określi warunki, których spełnienie pozwoli bezpiecznie wprowadzić złotego do mechanizmu ERM2 i przyjąć euro tak szybko, jak to będzie możliwy. _

Zdaniem wiceministra, dokument wskazuje na dwa rodzaje uwarunkowań_ : - Pierwszy to kwestie wahań kursu i tutaj będzie on zawierał analizę tych wahań, które monitorujemy od listopada na bieżąco. Ta analiza i wnioski z tej analizy będą określać warunki wejścia do ERM2. Staramy się bardzo precyzyjnie określić, w jakich warunkach i przy jakiej zmienności to wejście może nastąpić _ - powiedział.

Dodał, że drugie uwarunkowanie to kwestie polityczne. _ Są one bardzo ważne ze względu na to, że toczy się debata na temat zmiany konstytucji, która nie musi zostać zmieniona przed ERM2, ale wpływa na wiarygodność naszego wejścia do ERM2 _ - powiedział._ - Nie będziemy teraz dyskutować o dacie, chcemy bardziej skupić się na warunkach. One nam określą datę _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)