Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie tylko gospodarka - PiS przedstawi program naprawy całego państwa

0
Podziel się:

Już jutro partia zajmie się prawnymi patologiami i zaprasza na dyskusję o służbie zdrowia oraz bezrobociu.

Nie tylko gospodarka - PiS przedstawi program naprawy całego państwa
(PAP/Tomasz Gzell)

Partia Jarosława Kaczyńskiego przeprowadza poważną ofensywę. Wczorajsza debata o gospodarce to był początek. Już jutro zajmie się patologiami prawnymi, a w weekend między innymi służbą zdrowia oraz bezrobociem. Kandydata na premiera jednak nie poznamy.

W sobotę rano przed zaplanowanym marszem _ Obudź się Polsko _ zaplanowana jest konwencja PiS, podczas której prezes partii Jarosław Kaczyński będzie mówił m.in. o łamaniu praw obywatelskich. Manifestację _ Obudź się Polsko _ organizują Radio Maryja i PiS. W marszu, który będzie poświęcony krytyce obecnego rządu, weźmie udział także Solidarność.

O tym, że w sobotę w trakcie ogólnopolskiego spotkania działaczy PiS w Warszawie przed manifestacją padnie nazwisko kandydata PiS na szefa ponadpartyjnego rządu, informował na początku września poseł Mariusz Kamiński.

więcej o sądach: [ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m243369.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;z;monitoringu;sadow;opoznienia;brak;informacji,13,0,1165837.html) *Raport: Fatalny obraz polskiego sądownictwa * Według prezesa fundacji Courtwatch Polska Bartosza Pilitowskiego, to prawdopodobnie największe badanie praktyki sądowej w Polsce. Jednak politycy PiS, z którymi rozmawiała twierdzą, że podczas konwencji nie padnie nazwisko proponowanego przez partię kandydata. _ - Najpierw, w październiku, zaprezentujemy priorytety, główne zadania dla nowego rządu, dopiero potem ujawnimy kogo widzimy na czele Rady Ministrów _ - zapowiedział jeden z działaczy partii z komitetu politycznego PiS.

Według polityków z kierownictwa partii, z którymi rozmawiała, najważniejszym punktem sobotniej konwencji będzie wystąpienie Kaczyńskiego. _ - Będziemy mówili o braku praworządności, sprawiedliwości, barku pracy, dostępu do służby zdrowia. Oprócz obrony Telewizji Trwam powiemy o katalogu spraw, dlaczego w Polsce potrzebna jest wiosna _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman. Nie chciał zdradzić jednak jej dalszych szczegółów.

Już w środę PiS będzie mówić o patologiach m.in. w wymiarze sprawiedliwości. Ugrupowanie ma gotowy raport poświęcony nieprawidłowościom organów państwa w związku ze sprawą Amber Gold. Raport przygotował zespół ds. obrony demokratycznego państwa prawa, którego pracami kieruje Krzysztof Szczerski. Dokument liczy kilkadziesiąt stron. W spotkaniu ma uczestniczyć Jarosław Kaczyński.

_ - To nie jest zbiór sensacji. Raport pokaże złożoność sprawy Amber Gold, to że nie dotyczy pojedynczych przypadków czy osób. Skala świadczy albo o bezradności państwa, albo o celowym, wspólnym działaniu bardzo dużej grupy instytucji i osób _ - zapowiedział Szczerski.

_ - W raporcie znajdzie się lista osób, których wyjaśnienia są konieczne, żeby rozwikłać sprawę. To są szefowie właściwie wszystkich najważniejszych instytucji państwa. Trzeba wyjaśnić ich rolę w sprawie Amber Gold _ - zdradził poseł PiS. Nie chciał powiedzieć jednak kto znajduje się na liście.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące zdanie PiS o ministrze z PO Polityce PiS namawiają Gowina do poparcia ich wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
Czego PiS chce od ministra sprawiedliwości? Politycy PiS zaapelowali do ministra sprawiedliwości o odwołanie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Domagają się również wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego.
Kaczyński przegra i to będzie jego sukces Prezesowi PiS wcale nie zależy na tym, by mieć własnego premiera - pisze Paweł Szygulski.
Platforma radzi zespołowi PiS: Przejrzyjcie... Politycy PO postulują, by utworzony przez PiS zespół ds. obrony demokratycznego państwa przejrzał dokumenty swojej partii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)