Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie uznali formalnie libijskich władz powstańczych

0
Podziel się

Holenderscy, duńscy i hiszpańscy dyplomaci zaprzeczają jakoby ich rządy uznały Narodową Radę Libijską w Bengazi.

Nie uznali formalnie libijskich władz powstańczych
(PAP/EPA)
bEhAccKt

Powstańczą Narodową Radę Libijską w Bengazi uznały Hiszpania, Dania i Holandia - powiedział w Rzymie rzecznik libijskich powstańców Mahmud Szammam. Kraje te zaprzeczają jednak, choć nie odcinają się od współpracy z Radą.

- _ Kolejne trzy kraje uznały nas dziś rano - Holandia, Dania i Hiszpania. Być może będzie ich więcej po tym spotkaniu _ - powiedział rzecznik na spotkaniu z dziennikarzami podczas spotkania międzynarodowej grupy kontaktowej ds. Libii.

Wkrótce potem rzecznik holenderskiego MSZ Ward Bezemer oświadczył jednak, że jeśli chodzi o Hagę, informacja ta nie jest prawdziwa. - _ Holandia nie uznała powstańczej Rady _ - powiedział.

bEhAccKv

Także rzecznik duńskiego MSZ oświadczył, że Kopenhaga nie uznała dotąd formalnie Narodowej Rady Libijskiej. Podkreślił zarazem, że Dania uważa powstańczą Radę za istotnego partnera do dialogu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szwajcarzy;wytropili;fortune;kaddafiego,215,0,822231.html) Szwajcarzy wytropili fortunę Kaddafiego
Z kolei źródło w hiszpańskim MSZ powiedziało agencji Reutera, że Madryt nie zmienił stanowiska wobec libijskich powstańców, zgodnie z którym ich Rada jest _ oficjalną stroną negocjacji _. Źródło to wskazało jednak, że _ wciąż mamy ambasadę w Trypolisie _.

Szammam informował również, że libijscy powstańcy dysponują środkami, wystarczającymi do pokrycia najpilniejszych potrzeb - zakupów żywności i lekarstw oraz wypłacania wynagrodzeń - zaledwie do końca maja. Podkreślił, że w trybie pilnym potrzeba 2-3 miliardów dolarów.

Włochy, które wraz z Francją uznały już Narodową Radę Libijską, apelują o to samo do innych członków międzynarodowej koalicji pod wodzą NATO.

bEhAccKB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t138844.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brytyjczycy;wyrzucaja;kolejnych;dyplomatow,142,0,823694.html) Brytyjczycy wyrzucają kolejnych dyplomatów Libijskim pracownikom ambasady zarzuca się działania sprzeczne z interesami Zjednoczonego Królestwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;zastapi;ashton;w;relacjach;z;afryka;polnocna,136,0,823688.html) Sikorski zastąpi Ashton? W relacjach z Afryką Północną -_ Polskie doświadczenia w udanej transformacji są inspiracją dla krajów północnej Afryki i cieszę się, że to jest docenione _ - powiedział polski minister spraw zagranicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t74582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;zada;odejscia;kaddafiego,145,0,822673.html) Turcja żąda odejścia Kaddafiego Wystąpienie premiera Erdogana to pierwsze tak ostre słowa ze strony tureckich polityków.
bEhAccKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)