Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie zablokują wysyłki węgla. Liczą na rząd

0
Podziel się:

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą dziś spotkać się z przedstawicielami rządu i omówić planowaną prywatyzację spółki.

Nie zablokują wysyłki węgla. Liczą na rząd
(JSW/materiały prasowe)

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą dziś spotkać się z przedstawicielami rządu i omówić planowaną prywatyzację spółki. Na razie zrezygnowali z akcji blokady wysyłki węgla z kopalń.

Początek rozmów w Katowicach w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego o 10.00. Liczę na to spotkanie - powiedział lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

POSŁUCHAJ SZEFA ŚLĄSKIEJ SOLIDARNOŚCI:

Związkowcy zapowiedzieli, że zablokują wysyłkę węgla, jeśli ministrowie zignorują zaproszenie wystosowane przez wojewodę śląskiego.

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się 10-procentowej podwyżki płac oraz utrzymania uprawnień pracowniczych. Nie chcą także prywatyzacji spółki. W ubiegłym tygodniu zorganizowali 24-godziny strajk.

Zgodnie z planem resortu skarbu, Jastrzębska Spółka Węglowa ma zadebiutować na giełdzie 30 czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;zwiazki;maja;prawo;do;takich;reakcji,71,0,814919.html) Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t137627.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministrowie;pojada;negocjowac;z;gornikami,203,0,817099.html) Ministrowie pojadą negocjować z górnikami Związkowcy z JSW liczą, że rozmowy będą merytoryczne. Jeśli nie dojdzie do kompromisu, a dialog będzie pozorowany - odwieszą blokadę wysyłki węgla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t137627.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;z;jsw;zaplanowali;dalsze;protesty,226,0,814562.html) Górnicy z JSW zaplanowali dalsze protesty Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w której trwa dobowy strajk na tle płacowym oraz przeciw warunkom upublicznienia firmy, ustalili harmonogram dalszych protestów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)