Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie zależy nam na przyspieszaniu dyskusji o budżecie Unii

0
Podziel się:

Polsce zależy na tym, by budżet Unii był jak największy. Obcinanie wydatków to tak naprawdę osłabianie Unii Europejskiej.

Nie zależy nam na przyspieszaniu dyskusji o budżecie Unii
(PAP/EPA)
bEJkOhmd

Europa jest skoncentrowana na problemach związanych z euro, a polska prezydencja przypomina, żeby nie tracić z pola widzenia budżetu unijnego na lata 2014-2020.

Choć decyzje w tej sprawie będą zapadać za kilka bądź kilkanaście miesięcy, z naszej inicjatywy w Brukseli toczy się dwudniowa konferencja poświęcona perspektywie finansowej. Stronie polskiej zależy na tym, by budżet był jak największy, bo - jak uzasadniał Donald Tusk - obcinanie wydatków to tak naprawdę osłabianie Unii Europejskiej.

Premier zdaje sobie sprawę, że nie jest to dobry czas na dyskusje o budżecie w Europie takim, jaki by nam się marzył. - _ Dzisiaj w Europie każdy będzie oglądał pojedyncze euro, pojedynczą złotówkę czy funta pięć razy zanim wyda _- mówi Donald Tusk.

bEJkOhmf

Polska prezydencja o budżecie rozmawia nie tylko z przedstawicielami rządów poszczególnych krajów, ale także z członkami parlamentów narodowych. Właśnie po to - jak mówi dyrektor Centrum Strategii Europejskiej Demos Europa Paweł Świeboda - by w czasach kryzysu mieć na uwadze, że cięcia budżetowe Europie nie służą.

- _ Poniekąd jest paradoksem, że ta konferencja odbywa się na trzy dni przed szczytem, na którym ma się decydować, czy euro przetrwa czy nie przetrwa _- mówi Świeboda.

Decyzje w sprawie budżetu Unii będą zapadać w przyszłym roku, a to z punktu widzenia Warszawy jest korzystnym rozwiązaniem. Mamy bowiem nadzieję, że kondycja Unii będzie lepsza. - _ Polska celowo nie chce tej dyskusji przyspieszać, bo mamy nadzieję, że wzrost powróci _- mówi Świeboda.

Walka u budżet Unii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t126726.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/najwieksi;w;unii;pisza;list;i;zadaja;zamrozenia;budzetu,6,0,739590.html) Najwięksi w Unii chcą zamrożenia budżetu Czy przez Camerona, Merkel i Sarkozyego stracimy część z należnych nam 67 mld euro?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t141854.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/huebner;budzet;ue;musi;rosnac;a;polska;wejsc;do;strefy;euro,223,0,849631.html) Huebner: Polska musi wejść do strefy euro Nasza prezydencja to czas wielkiej konsolidacji budżetów.
bEJkOhmG
KOMENTARZE
(0)