Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Nie zgodzę się na propozycje zwiększające bezrobocie"

0
Podziel się:

Po spotkaniu Komisji Trójstronnej premier Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na propozycje związkowców, które mogą zwiększyć bezrobocie.

"Nie zgodzę się na propozycje zwiększające bezrobocie"
(PAP/Radek Pietruszka)
bFgeiIFx

Rząd jest otwarty na propozycje związków zawodowych, ale nie na wszystkie. Po spotkaniu Komisji Trójstronnej premier Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na propozycje związkowców, które mogą zwiększyć bezrobocie.

Po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego _ Dialog _, premier podkreślił, że rozmowy odbywały się w spokojnej atmosferze. Zapowiedział, że pojawi się również podczas spotkania komisji w przyszłym miesiącu.

Donald Tusk podkreślił, że jest otwarty na różne rozwiązania, ale nie zgodzi się na propozycje, które zaszkodzą rynkowi pracy. - _ Jeśli te postulaty w jakikolwiek sposób będą zagrażały rynkowi pracy, jeśli będą propozycje, które oznaczają mniejszą liczbę miejsc pracy na polskim rynku, to niezależnie od twardych słów ultimatum, niezależnie od gróźb akcjami protestacyjnymi, nigdy nie zgodzę się na takie działania _- mówi Donald Tusk.

bFgeiIFz

Oprócz premiera i ministra pracy w spotkaniu Komisji Trójstronnej wzięli udział przedstawiciele największych central związkowych i organizacji pracodawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą pieniądze na staże? Tego chce premier Premier Donald Tusk powiedział na briefingu prasowym w Brukseli, że w kwestii bezrobocia nie można faworyzować w Polsce jednej grupy wiekowej kosztem innej.
Minister walczy ze związkami zawodowymi Chodzi o postulowaną przez rząd możliwość wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy z 4 do 12 miesięcy.
Dobra wiadomość dla bezrobotnych. Dostaną... Planowane jest uruchomienie na bardzo preferencyjnych warunkach pożyczek 5-letnich, które w określonych przypadkach będą mogły być w części umarzane.
bFgeiIGa
KOMENTARZE
(0)