Notowania

brafman
18.05.2011 19:31

Nie zgodziła się na seks ze Strauss-Kahnem

Adwokat pokojówki ujawnia co kobieta zezna przed sądem. W jej życiu doszło do katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pokojówka, która twierdzi, że jest ofiarą napaści seksualnej ze strony Dominique'a Strauss-Kahna, kategorycznie zaprzeczy przed sądem, by wyrażała zgodę na kontakt seksualny z szefem MFW - powiedział telewizji NBC jej adwokat Jeff Shapiro.

_ - Kiedy sędziowie usłyszą jej zeznania i kiedy będzie mogła w końcu publicznie opowiedzieć, co się stało, zobaczą, że ich twierdzenie o tym, iż do kontaktu seksualnego doszło za jej zgodą lub że była to randka, są nieprawdziwe _ - oświadczył mecenas.

_ - Nie było zgody na to, co wydarzyło się w tym pokoju hotelowym _ - podkreślił Shapiro.

W poniedziałek przed sądem adwokat Strauss-Kahna, Benjamin Brafman, oświadczył niejednoznacznie: _ Dowody medyczno-prawne, według nas, nie pokazują, że doszło do relacji pod przymusem _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokat;celebrytow;wybroni;szefa;mfw,238,0,831982.html) Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW?
Strauss-Kahn, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, uważany za głównego kandydata na prezydenta Francji z ramienia Partii Socjalistycznej, został aresztowany w niedzielę w Stanach Zjednoczonych w związku z oskarżeniem o próbę gwałtu na pokojówce.

62-letni polityk pozostanie w areszcie przynajmniej do następnego przesłuchania w sądzie w najbliższy piątek. Jak pisze agencja AFP, tego dnia sąd ma zdecydować, czy nastąpi formalne przedstawienie zarzutów podejrzanemu.

Sąd odrzucił prośbę o zwolnienie aresztowanego za kaucją wysokości 1 miliona dolarów. Prokuratura wskazywała na obawy, że w razie zwolnienia z aresztu Strauss-Kahn mógłby uciec do ojczystej Francji.

ZOBACZ RELACJĘ Z USA (Fox News, ang):

Od wybuchu afery nie ujawniono tożsamości 32-letniej pokojówki; kobieta również nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie. Mecenas Shapiro powiedział stacji NBC, że jego klientka jest gotowa w pełni współpracować w śledztwie i przygotowaniach do procesu. _ Jest przygotowana na to, aby zrobić wszystko, o co zostanie poproszona i by współpracować z policją _ - zapewnił adwokat. _ Niczego nie ukrywa _ - dodał.

Według Shapiro, kobieta przed siedmioma laty wyemigrowała wraz z ośmioletnią wówczas córką z Gwinei, gdzie żyła w bardzo trudnych warunkach; jest wdową i nie ma innych krewnych w USA. W hotelu Sofitel na Manhattanie pracowała od trzech lat; dyrekcja hotelu twierdzi, że jest dobrą pracownicą. Według agencji Associated Press, kobieta 10 miesięcy temu przeprowadziła się na Bronx.

Adwokat pokojówki zapewnił, że jego klientka przebywa w bezpiecznym miejscu, lecz nie ujawnił więcej szczegółów. _ Jej obecne życie przewróciło się do góry nogami _ - podkreślił Shapiro. _ Ona nie może pójść do domu, nie może wrócić do pracy, w jej życiu doszło nieomal do katastrofy _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kto;po;strauss-kahnie;belka;ucina;spekulacje,172,0,831660.html) Kto po Strauss-Kahnie? Belka ucina spekulacje Prezes NBP: _ Nie jestem i nie będę kandydatem na szefa MFW, nie jestem do dyspozycji _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;faworytka;przejmie;schede;po;dsk,204,0,831692.html) Lagarde faworytką. Przejmie schedę po DSK? Francuska minister finansów miałaby największe szanse objąć stanowisko szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Tagi: brafman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz