Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niecodzienne spotkanie Sarkozego i Merkel

0
Podziel się:

Głównym tematem obrad będą sprawy dotyczące sposoby zwalczania kryzysu gospodarczego, wychodzenia z recesji oraz ratowania wspólnej waluty euro.

Niecodzienne spotkanie Sarkozego i Merkel
(PAP/EPA)

W Paryżu dojdzie do spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Obydwoje będą przewodniczyć czternastemu niemiecko-francuskiemu posiedzeniu rady ministrów początek o 11.30.

Powszechnie oczekiwane jest, iż przed kamerami w telewizji obydwu państw niemiecka kanclerz Angela Merkel udzieli poparcia Nicolasowi Sarkozy'emu w kampanii przed wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na przełomie kwietnia i maja. Wcześniej niemiecka kanclerz otworzy wraz Nicolasem Sarkozym i premierem Francji Francouis Fillonem wspólne posiedzenie rady ministrów, w którym weźmie udział dziewięciu francuskich szefów resortów i ośmiu niemieckich.

Głównym tematem obrad będą sprawy dotyczące sposoby zwalczania kryzysu gospodarczego, wychodzenia z recesji oraz ratowania wspólnej waluty euro. Kluczowe miejsce w rozmowach ma według francuskich komentatorów politycznych zajmować sytuacja w Grecji i polityka tamtejszych władz w obliczu bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i finansowej tego kraju.

Poza tym Paryż i Berlin mają zająć się sprawami ujednolicenia systemów skarbowych w Niemczech i we Francji, w tym także opodatkowania operacji finansowych. Sarkozy zapowiedział wprowadzenie tego podatku najpóźniej do sierpnia. Merkel opowiada się za przyjęciem takiego rozwiązania w skali całej Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o kryzysie strefy euro w Money.pl
Europa w recesji! Czy Rostowski nas na to przygotował? Bank Światowy publikuje fatalną prognozę. Sprawdzamy wśród innych ekspertów, czy ta czarna wizja się sprawdzi.
Kurs dolara wystrzelił. S&P uderza we Francję i Włochy Kurs euro w stosunku do dolara jest już najniższy od 16 miesięcy. Zobacz, co za tym stoi.
Pięć powodów do obaw przed upadkiem euro Rozpad strefy euro to czarny scenariusz. Ale nawet mniej dramatyczny rozwój sytuacji w Europie odczujemy wszyscy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)