Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalnie produkowali papierosy. Wpadli

0
Podziel się:

Straż Graniczna z Przemyśla zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu. Pięciu osobom postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Nielegalnie produkowali papierosy. Wpadli
(PIOTR NIEMIEC/East News)

Straż Graniczna z Przemyśla zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu. Pięciu osobom postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednemu - założenia i kierowania tą grupą. Wszyscy trafili do aresztów na trzy miesiące.

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor nielegalna krajalnia tytoniu znajdowała się w powiecie nowosądeckim (Małopolska), w byłym warsztacie samochodowym. Pracowali w niej członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nabywaniem, posiadaniem i przetwarzaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Do zatrzymań doszło w miniony czwartek._ - Na miejscu funkcjonariusze SG zatrzymali czterech mężczyzn pracujących przy wyrobie krajanki tytoniowej - trzech Ukraińców i Polaka. Wkrótce zatrzymano kolejnego Polaka, mieszkańca Przemyśla, który kierował procederem _ - powiedziała Pikor.

Na terenie posesji oraz w zaparkowanym tam samochodzie dostawczym SG znalazła ponad sześć ton suszu liści tytoniu i krajanki tytoniowej. Część tytoniu była zapakowana w kartonowe pudła o wadze 80-100 kg. _ - Część pudeł znajdowała się już w samochodzie i prawdopodobnie miały zostać wywiezione z posesji i trafić do nielegalnej fabryki papierosów _ - powiedziała Pikor.

W krajalni znajdowała się profesjonalna linia produkcyjna umożliwiająca wyprodukowanie dziennie nawet kilkuset kilogramów krajanki. Były tam maszyny do cięcia liści i suszenia krajanki oraz wagi i mieszalniki.

Rzeczniczka dodała, że szacunkowa wartość samej linii produkcyjnej to 80 tys. zł, a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków, w przypadku wprowadzenia krajanki do obrotu gospodarczego, wyniosłyby co najmniej 3,6 mln złotych.

Nielegalną krajalnię tytoniu wykryli wspólnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Przemyśla z kolegami z Tarnowa. Śledztwo prowadzi Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci: imigracja do Polski jest korzystna Jest też zjawiskiem nieuniknionym, a pozytywnym z powodu niekorzystnych trendów demograficznych.
Zastraszał i zmuszał kobiety do prostytucji W mieszkaniu i w samochodzie zatrzymanego 37-letniego sutenera zabezpieczono m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz ok. 6 tys. zł.
Chcieli wylać odpady do kanalizacji Wśród podejrzanych zatrzymanych przez policję są szefowie firmy zajmującej się utylizacją i przechowywaniem niebezpiecznych odpadów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)