Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemal 100 ofiar zamachu na wschodzie Afganistanu

0
Podziel się:

Ministerstwo obrony Afganistanu poinformowało, że do 89 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu bombowego na targowisku w prowincji Paktika.

Niemal 100 ofiar zamachu na wschodzie Afganistanu
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFeRrIpx

Ministerstwo obrony Afganistanu poinformowało, że do 89 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu bombowego na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie kraju. Wcześniej media podawały, że w wyniku eksplozji zginęło około 40 osób.

Rzecznik afgańskiego resortu obrony generał Zahir Azimi oświadczył, że w zamachu ranne zostały też 42 osoby; zniszczeniu uległo 20 sklepów. Wojsko do pomocy poszkodowanym wysłało śmigłowce i karetki, które przetransportowały rannych do okolicznego szpitala.

Służby bezpieczeństwa poinformowały, że ładunki wybuchowe były umieszczone w samochodzie, który eksplodował wjeżdżając na zatłoczone targowisko. Policjantom nie udało się go zatrzymać. Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu.

bFeRrIpz

Do wybuchu doszło w regionie graniczącym z pakistańską prowincją Północny Waziristan, gdzie trwa ofensywa przeciwko talibom. W związku z działaniami pakistańskiej armii część rebeliantów została zmuszona do opuszczenia Pakistanu i szukania schronienia w Afganistanie.

W zeszłym tygodniu w serii zamachów bombowych w Afganistanie zginęło co najmniej 10 osób na południu i wschodzie kraju. Podobne incydenty podsycają obawy o bezpieczeństwo Afganistanu po ostatecznym wycofaniu się z tego kraju sił międzynarodowych, co ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch na targowisku. Kilkadziesiąt ofiar Ponad 30 osób zginęło, a 40 zostało rannych w wyniku eksplozji materiału wybuchowego umieszczonego w samochodzie na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie Afganistanu.
Zamach w Iraku. Samobójca wysadził się Mający na sobie kamizelkę z ładunkami wybuchowymi zamachowiec, wysadził się w powietrze w centrum irackiej stolicy.
Atak na koszary milicji w Bagdadzie Zamachowiec samobójca zaatakował koszary sunnickiej milicji Sahwa w Bagdadzie, którą dowodzi Sajed Dżasim. Z informacji lokalnej policji wynika, że dowódca paramilitarnego oddziału nie ucierpiał w zamachu.
bFeRrIqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)