Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
30.04.2014 06:27

Niemcom zależy na dobrych stosunkach z Rosją

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała na przedwyborczym wiecu swojej partii CDU w Bremerhaven, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, która jest niepodległym państwem.

-_ Jej mieszkańcy muszą sami rozstrzygnąć, w jakim kraju pragną żyć _ - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu. Rosja - jak podkreśliła - nie ma prawa mieszać się w decyzje podejmowane na Ukrainie.

Merkel podkreśliła, że Niemcom zależy na dobrych stosunkach z Rosją. Pomimo tego, jeżeli władze w Moskwie nie będą przestrzegać międzynarodowych zasad, wspólnota międzynarodowa będzie zmuszona do zastosowania sankcji. Kanclerz dodała, że Niemcy, które doświadczyły w przeszłości podziału swego kraju, nie zapomną, że (dokonana przez Rosję) aneksja Krymu jest bezprawiem.

Przebywający z wizytą w Kopenhadze niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier poinformował, że dotychczasowe rozmowy o uwolnieniu wojskowych obserwatorów OBWE, porwanych przez prorosyjskich separatystów w Słowiańsku we wschodniej Ukrainie, nie przyniosły wyników.

- _ Dotychczas odbyły się dwie tury negocjacji, które nie przyniosły żadnego wymiernego postępu _ - ocenił szef niemieckiej dyplomacji. Przypomniał, że Berlin wielokrotnie apelował do strony rosyjskiej o wywarcie presji na porywaczy. _ - Zostało to nam obiecane, lecz trudno ocenić, w jakim stopniu (obietnica) została spełniona _ - powiedział Steinmeier.

W rękach prorosyjskich terrorystów, którzy kontrolują Słowiańsk, znajduje się sześciu członków misji obserwacyjnej OBWE, w tym jeden Polak. Siódmy, szwedzki obserwator, został wypuszczony w niedzielę ze względów zdrowotnych. Separatyści zatrzymali obserwatorów w zeszły piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Koziej: "Potrzebne są szybsze decyzje UE" To wniosek wypływający z kryzysu ukraińskiego.
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Europa nie rozumie powagi sytuacji na Ukrainie Nic nie wskazuje na to, aby Moskwa miała powstrzymać swoich ludzi działających na wschodzie Ukrainy.
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
Tagi: sankcje wobec rosji, merkel, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz