Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: 50 mld euro na walkę z kryzysem

0
Podziel się:

Rząd w Berlinie przyjął plan kolejnego pakietu antykryzysowego.

Niemcy: 50 mld euro na walkę z kryzysem
(PAP/ EPA)

Rząd Niemiec przyjął projekty ustaw, składające się na drugi program antykryzysowy. Pakiet opiewa na 50 miliardów euro i przewiduje przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę oraz szkoły.

W ramach walki z recesją rząd Angeli Merkel planuje również zmniejszenie ciężarów podatkowych poprzez obniżenie pierwszego progu podatkowego z 15 do 14 procent oraz wzrost kwoty wolnej od podatku.

Częścią pakietu są również dopłaty do zakupu nowych oszczędnych samochodów; kto w tym roku odda na złom co najmniej dziewięcioletnie auto, może otrzymać 2500 euro premii na zakup nowego.

Krok ten ma pomóc przeżywającej kryzys branży motoryzacyjnej w Niemczech. Według sprzedawców samochodów od początku roku znacznie wzrosło zainteresowanie klientów zakupami nowych samochodów z tzw. premią ekologiczną.

Raport Money.pl
*Wciąż osłabienie, czy to już kryzys? * Jesteśmy na dorobku i ślamazarnie gonimy bogatych. W efekcie ostatnie, znaczne obniżki szacunków rozwoju Polski oznaczają tak naprawdę regres, zamiast skracania dystansu do czołówki światowej. zobacz raport Money.pl

By sfinansować działania przewidziane w pakiecie niemiecki rząd musiał przyjąć korektę tegorocznego budżetu, zwiększając deficyt z zakładanych wcześniej 18,3 mld euro do 36,8 mld. Według prognoz rządowych PKB Niemiec skurczy się w tym roku o 2,25 proc.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)