Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Praca dla Polaków przed 2009 rokiem?

0
Podziel się:

Władze Niemiec nie wykluczają otwarcia rynku pracy dla Polaków i obywateli innych krajów naszego regionu wcześniej, niż planowano.

Niemcy: Praca dla Polaków przed 2009 rokiem?
(PAP/ITAR TASS)

Taką możliwość zasugerował po nocnym spotkaniu przywódców partii koalicyjnych przewodniczący CSU, Edmund Stoiber.

Złagodzenie restrykcji dotyczyłoby przede wszystkim inżynierów w tych branżach, w których niemiecka gospodarka odczuwa największe niedobory. Niemieccy chadecy opowiadają się również za ułatwieniem dostępu do rynku pracownikom spoza Unii Europejskiej.
Stoiber:
_ Rozważane jest zniesienie ograniczeń na niemieckim rynku pracy przed rokiem 2009. _

Socjaldemokraci z rezerwą odnoszą się do liberalizacji przepisów chroniących niemieckich pracowników, ale jej nie wykluczają. Szef SPD Kurt Beck zaznaczył po nocnych rozmowach, że rząd powinien w pierwszej kolejności starać się stworzyć warunki, w których zatrudnienie znajdą niemieccy absolwenci wyższych uczelni i bezrobotni.

Spotkanie koalicjantów miało przygotować posiedzenie rządu, które odbędzie się pod koniec tygodnia. Gabinet Angeli Merkel ma na nim określić zadania na drugą połowę kadencji. Obok sytuacji na rynku pracy, najważniejszymi tematami będą między innymi przedłużenie misji Bundeswehry w Afganistanie, wprowadzenie płacy minimalnej, program działań na rzecz ochrony klimatu i prywatyzacja niemieckich kolei.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)